Aktualności

          • Pas-JA - Edukacja

          • Mamy niesamowite powody do dumy! Z radością informujemy, że nasza nauczycielka, Anna Krzemińska, zdobyła wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Nauczycieli „PasJA-Edukacja”!

            Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, a jego główną ideą jest promowanie pasji jako kluczowego elementu edukacji oraz rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych u dzieci i pedagogów. Ania zdobyła wyróżnienie w kategorii edukacja. Stworzyła autorski scenariusz zajęć skupiony wokół tematów, które w dzisiejszych czasach są niezwykle ważne: emocji, empatii, mediacji. Brawo! Życzymy kolejnych tak wspaniałych sukcesów!

            #ZespółSzkółwŁabiszynie

            #PrzedszkoleMiejskie

            #PasJAEdukacja

            Tekst i zdjecia: A. Połom-Pierzchalska

          • Gminne Zawody Pierwszej Pomocy w Łabiszynie

          •  

            17 maja odbyła się kolejna edycja Gminnych Zawodów Pierwszej Pomocy skierowanych do czteroosobowych drużyn młodzieży w wieku od 13 do 19 lat

            W wydarzeniu udział wzięło aż siedem drużyn

            jedna z klasy 7

            trzy drużyny z klas 8

            dwie drużyny absolwentów

            drużyna klas 8 z Zespołu Szkół w Lubostroniu

            Celem zawodów było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników ale przede wszystkim doskonalenie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie postaw odpowiedzialności i gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi

            Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy oraz realistycznymi stacjami zadaniowymi przygotowanymi przez organizatorów

            Wśród nich znalazły się m.in.:

            resuscytacja krążeniowo-oddechowa z użyciem AED

            wypadek z potrąceniem

            zdarzenie na tarasie

            scenka z udziałem nastolatków i osoby niewidomej

            rozmowa z dyspozytorem oraz udzielanie wskazówek dotyczących pomocy osobie bez funkcji życiowych

            Dodatkowym elementem zawodów była stacja relaksu podczas której uczestnicy układali puzzle „Gminne Zawody Pierwszej Pomocy” Wyłoniono również Mistrzów Puzzli

            Ważnym uzupełnieniem wydarzenia była także stacja profilaktyczno-edukacyjna przygotowana przez przedstawicieli

            St. asp. Zofia Wrzeszcz oraz mł. asp. Mateusz Maszudziński prowadzili zajęcia dotyczące zagrożeń związanych z używaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych

            Uczestnicy mogli również skorzystać z okularów symulacyjnych pokazujących zaburzenia percepcji i koordynacji pod wpływem używek.

            Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji zawodów:

            I miejsce – drużyna klasy 8c

            Lena Szwarc, Victoria Iwan, Julia Radzikowska, Kornelia Talarowska

            II miejsce – drużyna absolwentów

            Patrycja Wąsikowska, Weronika Wiślicka, Marcelina Al Srag, Nikola Szymańska

            III miejsce – drużyna klas 8a i 8b

            Zuzanna Kuszewicz, Maja Krueger, Inez Sipińska, Jana Kaczmarek

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ogromnego zaangażowania, wiedzy oraz umiejętności praktycznych

            Szczególne podziękowania kierujemy do Łabiszyński Dom Kultury , sędziujących ratowników z Kujawsko-Pomorskiej Grupy Pomocy Humanitarnej PCK oraz Grupy Ratownictwa Medycznego PCK Bydgoszcz. Dziękujemy również Pani Annie Cyranowskiej i Justynie Wójcik-Nadolnej, nauczycielkom ze szkół żnińskich: Pani Annie Sytek, Magdalenie Podlewskiej i Katarzynie Mazur

            Dziękujemy również wszystkim nauczycielom , pozorantom , wolontariuszom SK PCK w Łabiszynie oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia

            Całość zawodów została zorganizowana, przygotowana i przeprowadzona przez Janinę Balcerzak przy wsparciu Marii Dworackiej którym należą się szczególne podziękowania za ogrom pracy zaangażowanie i pasję w promowaniu idei pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży

            i J. Balcerzak

          • Mamy powód do dumy! Ogólnopolski sukces naszego ucznia!

          •  

            To był wyjątkowy finał i jeszcze bardziej wyjątkowy wynik

            W dniach 15–17 maja 2026 r. w odbył się finał 33. Jednego z największych konkursów promujących wiedzę o zdrowiu oraz odpowiedzialne postawy społeczne wśród młodzieży

            W wydarzeniu uczestniczyli najlepsi uczniowie z całej Polski wyłonieni spośród ponad 23 000 uczestników

            I miejsce w kategorii klas 6–8 zdobył nasz uczeń – Jakub Rydlewski!

            Reprezentując województwo kujawsko-pomorskie Jakub pokazał prawdziwą klasę

            Tegoroczna edycja koncentrowała się na niezwykle ważnym temacie – zdrowiu psychicznym i dobrostanie młodych ludzi

            Finaliści musieli wykazać się nie tylko imponującą wiedzą , ale także kreatywnością i umiejętnością działania na rzecz innych

            W piątek Jakub zmierzył się z wymagającym testem obejmującym aż 100 pytań w 70 minut , a już następnego dnia zachwycił komisję swoją autorską akcją prozdrowotną

            „Zdrowie w realu, bezpieczeństwo w sieci – tak działają mądre dzieci”

            Jego prezentacja została oceniona znakomicie a efektem tej pracy są:

            I miejsce i tytuł laureata Olimpiady Zdrowia PCK

            nagroda specjalna „Nadzieja Biedronki”

            Opiekunem merytorycznym Jakuba była Janina Balcerzak która wspierała go na każdym etapie tej niezwykłej drogi

            To nie tylko ogromne osiągnięcie ale także inspiracja dla całej społeczności szkolnej

            Brawo, Jakub! Jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni!

          • Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

          • Na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek członkowie Samorządu Uczniowskiego podziękowali paniom pracującym w naszej bibliotece szkolnej

            To właśnie dzięki nim biblioteka tętni życiem , a uczniowie chętnie spędzają tam każdą przerwę To miejsce pełne ciekawych książek , inspirujących rozmów oraz wielu interesujących wydarzeń

            W bibliotece odbywają się lekcje biblioteczne , konkursy oraz akcje promujące czytelnictwo Pani Maja i Pani Karolina pracują jak prawdziwe mróweczki , służą fachową pomocą w doborze lektury i każdego dnia dbają o miłą, serdeczną atmosferę

            Nasze Panie udowadniają, że bibliotekarz to człowiek o wielkim sercu Dziękujemy za życzliwość , cierpliwość i codzienną pracę wkładaną w rozwijanie pasji czytelniczych naszych uczniów

            DZIĘKUJEMY!

            i J. Dębosz-Olejnik

          • Tydzień Lingwistyczny w naszej szkole!

          •  

            W dniach 20–24 kwietnia nasza szkoła tętniła językami obcymi oraz poprawną polszczyzną Za nami niezwykle intensywny i pełen emocji Tydzień Lingwistyczny, podczas którego uczniowie mogli wykazać się wiedzą kreatywnością oraz pasją do nauki

            W ramach wydarzenia odbyły się następujące konkursy:

            „Tropiciele trudnych słów” – konkurs ortograficzny dla klas IV

            „Mistrz słowa” – kreatywne tworzenie słów dla klas IV–V

            „Word Hunt” dla klas IV–V

            „English Around the House” dla klas VI

            „Funkcje językowe” dla klas VII–VIII

            „Wer ist der Beste?” dla reprezentacji klas VII–VIII

            „English Skills Challenge” dla klas VII

            „Bohaterowie lektur pod lupą” dla uczniów klas VIII

            „Związki frazeologiczne i ich znaczenie” dla klas VII–VIII

            Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            Konkurs języka angielskiego dla klas III

            „Przysłowia niemieckie” dla klas VII–VIII

            „Rozumiem, co czytam!” dla klas V

            Konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas V

            „My Mini Dictionary” dla klas IV–V

            „Hidden English” dla klas IV–VI

            Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Łabiszyna, panu Jacek Kaczmarek, za wsparcie finansowe naszej inicjatywy Dzięki otrzymanej pomocy mogliśmy zakupić dla uczestników atrakcyjne nagrody : bony do salonów Empik o wartości 30 i 20 zł oraz vouchery na pyszne lody do Pasjonata Tropicana

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom! To był tydzień pełen wrażeń, który po raz kolejny udowodnił, że nauka języków może być fantastyczną przygodą

            i M. Januszkiewicz

            #ZespółSzkółwŁabiszynie

          • Wycieczka do Delegatury IPN w Bydgoszczy

          • Dnia 30 kwietnia 2026 r. odbyła się wycieczka do Delegatury IPN w Bydgoszczy Uczniowie wzięli udział w wyjeździe będącym nagrodą za zaangażowanie w działania na rzecz upamiętniania historii oraz lokalnych bohaterów podczas Tygodnia dla Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 przyszłych patronów naszej szkoły

            Laureaci konkursów patriotycznych uczestniczyli w zajęciach pt. „Bydgoskie ścieżki pamięci” podczas których poznali miejsca pamięci związane z historią Bydgoszczy XX wieku

            Następnie uczniowie odwiedzili archiwum IPN gdzie mieli okazję obejrzeć wybrane zdjęcia dokumenty oraz przedmioty pochodzące z zasobów instytutu

            Prowadzący zajęcia: Mirosław Springer, Karolina Marciniak oraz Mateusz Sewastianik w profesjonalny i przystępny dla uczniów sposób zaprezentowali pracę z artefaktami

            Była to niezwykła i żywa lekcja historii, która z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci

            i E. Leżoń

          • Majówka na sportowo w naszej szkole

          •  

            1 maja, w Święto Pracy, hala Zespołu Szkół w Łabiszynie zamieniła się w prawdziwe siatkarskie centrum emocji

            UKS Lider zorganizował turniej siatkówki, w którym zmierzyły się cztery ambitne drużyny Nie zabrakło efektownych akcji, sportowej rywalizacji i fantastycznej atmosfery

            Wyniki turnieju prezentują się następująco:

            Volleyersi

            Skucha Team

            Obalone Sety

            FC Drzemka

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, walkę fair play i stworzenie świetnego sportowego widowiska

            Do zobaczenia podczas kolejnych turniejów i sportowych wydarzeń

            Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu z budżetu Gminy Łabiszyn

            #Łabiszyn #Siatkówka #MajówkaNaSportowo #UKSLider #SportToZdrowie #ZespółSzkółwŁabiszynie

            i M. Kowalik

          • Informacja!

          • Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie

            Nasza szkoła stoi u progu wyjątkowego wydarzenia Już wkrótce będziemy świętować jubileusz 60-lecia budynku przy ul. Nadnoteckiej oraz uroczyste nadanie imienia Powstańców Wielkopolskich Szkole Podstawowej wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Łabiszynie

            Uroczystość planowana jest na 25 września 2026 r.

            Chcemy, aby ten dzień był godnym uczczeniem historii naszej placówki oraz pięknym wspomnieniem dla naszych uczniów

            Cały zespół szkoły wkłada w przygotowania mnóstwo pracy, serca i zaangażowania Jednak to właśnie dzięki współpracy z Państwem możemy sprawić, że wydarzenie nabierze naprawdę wyjątkowego charakteru

            SŁODKI GEST WSPARCIA

            Nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowali domowe wypieki

            Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację jubileuszu

            Kiermasz odbędzie się podczas zebrań z rodzicami:

            5 maja /wtorek/

            ul. Poznańska /budynek 1-3/

            godz. 16:00-17:30

            6 maja /środa/

            ul. Nadnotecka

            godz. 16:00-18:00

            Sugerowane cegiełki za opakowanie:

            małe opakowanie – 20 zł

            duże opakowanie – 40 zł

            Jeśli nie będą mogli Państwo uczestniczyć w kiermaszu, a chcieliby wesprzeć naszą inicjatywę, istnieje możliwość dokonania dobrowolnej wpłaty na konto Rady Rodziców:

            55 8181 0000 0015 2653 2000 0001

            Po raz kolejny możemy udowodnić, że „Razem możemy więcej”

            Wierzymy, że wspólnie stworzymy wydarzenie, które stanie się kolejnym pięknym rozdziałem w 60-letniej historii naszej szkoły

            Z wyrazami szacunku i wdzięczności

            Roksana Łakomy

            Dyrektor Zespołu Szkół w Łabiszynie

          • Światowy Dzień Książki w grupie „Krasnale”

          •  

            Z okazji Światowego Dnia Książki grupę „Krasnale” odwiedził dziś wyjątkowy gość – mama Madzi , która zabrała przedszkolaki w niezwykłą podróż do Stumilowego Lasu

            Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pięknej opowieści o przygodach Kubusia Puchatka pt. „Nasionka przyjaźni” Bajka przypomniała wszystkim, że o przyjaźń trzeba dbać tak samo troskliwie, jak o rośliny

            Przy tej okazji zachęcamy do wspólnego czytania książek – zarówno rodziców , jak i dzieci – i to nie tylko od święta

            Zespół ds. promocji

            K. Iskra

          • Wolność jest w nas– pielęgnujemy majowe tradycje

          • W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych, przebiegający pod hasłem „Wolność jest w nas – pielęgnujemy majowe tradycje”. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego uczczenia ważnych wydarzeń w historii Polski oraz refleksji nad znaczeniem wolności i patriotyzmu.

            Podczas apelu uczniowie z klas 1b, 1d oraz 2a zaprezentowali bogaty program artystyczny. Nie zabrakło wzruszających piosenek, pięknego układu tanecznego oraz recytacji wierszy, które podkreśliły podniosły charakter uroczystości. Całość została przygotowana z dużym zaangażowaniem i wprowadziła wszystkich obecnych w podniosły, patriotyczny nastrój.

            Uroczystość była nie tylko pięknym występem, ale również ważną lekcją historii, przypominającą o znaczeniu takich wartości jak wolność, jedność i szacunek do tradycji.

            Dziękujemy wszystkim za obecność oraz gorące brawa, które były wyrazem uznania dla młodych artystów.

            tekst i zdjęcia: nauczyciele

          • Wyjazd do Multikina w Bydgoszczy

          • To była niesamowita przygoda! Dnia 28.04.2026 klasy 1a, 1b, 1c oraz 1d zapamiętają na długo. Wybraliśmy się wspólnie do Multikina w Bydgoszczy na fantastyczny seans filmu „Hopnięci”!

            Zbiórka pod szkołą przebiegła w atmosferze wielkiej ekscytacji. Gdy tylko podjechały autokary, wszyscy z uśmiechami na twarzach zajęli swoje miejsca.

            Po dotarciu do kina przywitał nas zapach świeżego popcornu.Każdy zaopatrzył się w ulubione przekąski i ruszyliśmy do sali kinowej.

            Kiedy zgasły światła, a na wielkim ekranie pojawili się bohaterowie filmu „Hopnięci”, na sali zapadła cisza przerwana jedynie wybuchami śmiechu!

            Podziwialiśmy niesamowite przygody bajkowych bohaterów.

            Uczyliśmy się, jak ważna jest przyjaźń i wzajemna pomoc.

            Emocje były ogromne – od radości po chwile trzymania kciuków za powodzenie misji!

            To był „skoczny” i bardzo udany wtorek! Klasy pierwsze spisały się na medal – byliśmy wzorowymi widzami.

            tekst i zdjęcia: wychowawcy 1 klas

          • Przedstawienie z okazji Dnia Ziemi

          • 27 kwietnia, po zakończonych lekcjach uczniowie klasy Ia oraz Ic ponownie zaprezentowali swoje przedstawienie z okazji Dzień Ziemi – tym razem przed swoimi rodzicami.

            Spotkanie miało bardzo miły i integracyjny charakter. Było okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozmów oraz budowania relacji między dziećmi, rodzicami i nauczycielami.

            Dziękujemy wszystkim za obecność i stworzenie serdecznej, ciepłej atmosfery.

            tekst i nagranie: J. Wyżykowska, M. Merecka