TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH
14 MARCA Międzynarodowy
Dzień Liczby π ( Pi)
Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Data
„14 marca” zapisywana jest w USA jako „3,14”.
Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco, z inicjatywy Larry’ego.
Spotkanie z Wiktorem
Dnia 29 I 2018 r odbyło się spotkanie starszych klas naszej szkoły z Witorem Rajsner. Wiktor jest młodym siatkarzem i uczniem III klasy Licem Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Jest reprezentantem Polski juniorów. W 2017 roku Wiktor reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy na Węgrzech, gdzie razem z kolegami drużyna zajęła 5 miejsce, w sierpniu tamtego roku brał udział w Mistrzostwach Świata w Bahrajnie. Nasz gość bierze udział w rozgrywkach I i II ligi piłki siatkowej organizowanej przez PZPS. W rozgrywkach klubowych jest członkiem klubu BKS”Chemik”Bydgoszcz. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze, uczniowie zadawali pytania na temat interesujących ich sprawy. Po spotkaniu była okazja żeby zrobić sobie zdjęcie i chwilę porozmawiać.
Uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych
W ostatnich dniach marca 2018 r. uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
W czasie spotkania poznali bibliotekę, jej zbiory, regulamin, zasady poszanowania książek. Pochwalili się swoimi ulubionymi książkami, a także brali udział w minikonkursie „ Jaka to bajka?”.
IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Klucz do świata magii”
21 marca Alicja Sperkowska (uczennica klasy III a) odebrała w żnińskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Klucz do świata magii”. Organizator, pani Agnieszka Mielcarzewicz, podkreśliła, że z roku na rok wzrasta poziom artystyczny zgłoszonych opowiadań, więc tym bardziej należy docenić talent literacki Ali. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs plastyczno- logopedyczny „Szumi –syczy, stuka- puka”.
Konkurs był adresowany dla dzieci z przedszkola 3, 4 letnich z grup:. „Żabki, Krasnale, Motylki”. Dzieci wraz z rodzicami mogły wykonać pracę plastyczną: obrazek tematyczny, grę, itp. ilustrującą różne odgłosy z otoczenia.
Wyniki:
I miejsce
Wiktoria Bizoń- „Żabki”
Pola Balcerzak- „Krasnale”
Antonina Żółtowska- „Krasnale”
Konkurs na ulotkę promującą bezpieczeństwo w internecie
W naszej szkole został ogłoszony konkurs na ulotkę promującą bezpieczeństwo w Internecie. Celem konkursu było: promowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz pobudzanie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci.
I miejsce: Zdzisław Wisz kl. IIIe, II miejsce: Karina Osmólska kl. Ic, III miejsce: Antoni Szymanowski kl. Ia.
Tydzień kolorów kl. I-III
Jak co roku, tak i w tym obchodziliśmy w naszej szkole „tydzień kolorów”. Tegoroczne hasło brzmiało: „Dialog i współpraca, dobro powraca.” W naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo. Poniedziałek w naszej szkole był dniemczerwonym. Na korytarzach pojawiły się piękne czerwone kwiaty i balony. Wtorek był dniem zielonym. Uczniowie z klasy II b przygotowali przedstawienie profilaktyczne pod hasłem: "Zdrowie przede wszystkim" w ramach programu "Nie pal przy mnie, proszę". Przedstawienie poruszało ważne dla wszystkich kwestie: zdrowego odżywiania, uprawiania sportu oraz szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie klasy IIb w dowcipny sposób namawiali wszystkich do zdrowego trybu życia. Po przedstawieniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Bezpieczne i zdrowe są zabawy zimowe”. Pierwsze miejsce zajęli: A. Szymanowski, W. Piasecki, W. Kreczmer. Drugie miejsce: W. Szwarc, R. Czech,
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
Do kolejnego etapu - III powiatowego konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, zakwalifikowała się uczennica klasy VI b - Maja Słowińska, która opracowała prezentację multimedialną pt. : " W rodzinnym albumie ...". Wysoko oceniona prezentacja na poziomie szkolnym , utorowała drogę do etapu powiatowego. Konkurs powiatowy został przeprowadzony w Szkole Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie , w dniu 27 lutego 2018 r. . W etapie powiatowym, Jury oceniało prezentacje uczniów oraz test wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim w, którym uczniowie musieli wykazać się również ogólną znajomością historii Polski i powszechnej z lat 1918 - 1919. Maja Słowińska zdobyła I miejsce za najlepszą prezentację i III miejsce za rozwiązany test z wiedzy o powstaniu wielkopolskim , godnie reprezentując naszą szkołę w powiecie. Gratulacje!
Spotkanie wielkanocne
Uczniowie nauczani indywidualnie wraz z rodzicami oraz nauczycielami spotkali się na co rocznym spotkaniu wielkanocnym. Tematyką spotkania było „Ko ko ko robi kurka. Dzieci wraz z rodzicami wykonali piękne kurki, które przyozdobią wielkanocny koszyczek.
Tekst: A.Wojciechowska
Zdjęcia: M. Sikorska
"Wiosna już, a Wielkanoc tuż, tuż"
Wiosna już, a Wielkanoc tuż, tuż” - pod takim hasłem odbyło się wielkanocne spotkanie dzieci i rodziców z grupy "Tygryski" w gospodarstwie Pani Gabrysi Peplińskiej w Jeżewicach.W przyjaznej atmosferze czas upłynął wszystkim bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wspólnie z rodzicami dzieci wykonały palmy wielkanocne i koszyczki, nie zabrakło śpiewów oraz zabaw. Najwięcej radości sprawiło szukanie wielkanocnych gniazdek.
Krasnale w magicznym świecie
Najmłodsza grupa przedszkolna uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez p. A. Wojciechowską na Sali Doświadczania Świata. Dzieci miały okazje odczuwać swoje ciało, poruszać się po sensorycznych torach przeszkód oraz tworzyć magiczne kule śnieżne. W zajęciach brały udział wolontariuszki uczęszczające na zajęcia do p. Ani Wojciechowskiej z zakresu polisensoryki, które przeniosły Krasnale w magiczny świat doznań multisensorycznych.
Warsztat muzyczno-sensoryczny
Dzieci z grupy „Krasnale” wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez p. E.Smarul oraz p. A. Wojciechowską. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Zmysłowy świat”. Dzieci oraz rodzice poznawali znaczenie dotyku. Mieli okazję za pomocą dłoni , z wyłączeniem zmysłu wzroki, zagrać w memo sensoryczne, spacerowali po „magicznej linie”, tworzyli ślimaka krocząc po różnorodnych fakturach. Na zajęciach nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych gdzie każdy miał okazję odczuć swoje ciało. Zajęcia zakończyły zabawy z Bum Bum Rurkami. Wspólnie stworzyliśmy orkiestrę i zagraliśmy utwór z Króla Lwa. W trakcie spotkania nie schodziły uśmiechy z twarzy uczestników. Rodzice mieli okazję poznać tajniki samodzielnego tworzenia zabawek pobudzających zmysły.
Warsztaty „Gotujemy i eksperymentujemy”
Podczas ferii dzieci brały udział w warsztatach podczas których samodzielnie upiekły chleb. Dzieci zrobiły również słodkie babeczki i udekorowały je słodkimi, kolorowymi owocami. Z reszty owoców zrobiły smaczną sałatkę. Po wspaniałym posiłku wspólnie z nauczycielami dzieci wykonały piękne, ozdobne świece. Po wykonaniu świec przyszedł czas na niesamowite eksperymenty. Najpierw dzieci zrobiły „burzę w słoiku” dodając niewielkie ilości zabarwionej wody do słoika wypełnianego wodą i olejem. Następnie z naszej „burzy” dzieci zrobiły lampy z lawą dodają co słoików kilka musujących tabletek. Po zabawie ze słoikami przyszedł czas na zrobienie własnego wulkanu i rekonstrukcje wybuchu. Do tego dzieci użyły foli aluminiowej, octu, sody i barwnika. Radość z wybuchy była ogromna. Gdy nasza erupcja dobiegła końca dzieci wykonały z maki ziemniaczanej masę nienewtonowską, która również sprawiła dziec
Przedszkolaki w świecie zawodów
22 marca dzieci z grupy "Tygryski" wybrały się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie czekali na nich uczniowie klasy 1 razem ze swoją wychowawczynią Panią Aleksandrą Jakubczyk. Głównym założeniem spotkania było poszerzanie wiedzy i zainteresowań dzieci na temat zawodów wykonywanych przez dorosłych. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie przygotowanych dla nich zadań oraz zebranie pieczątek na sześciu stanowiskach: kucharz, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, murarz-tynkarz, elektryk.
Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka to święto irlandzkie, które zyskuje coraz większą popularność również w innych państwach. My także postanowiliśmy je uczcić. W piątek 16 marca uczniowie mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu irlandzkich piosenek, sprawdzić swoją wiedzę na temat Irlandii i Dnia Świętego Patryka w quizie online (zwyciężyli D. Nadolski oraz B. Rzeszutek z klasy 5c), policzyć koniczyny rozwieszone tego dnia w całej szkole (wszystkie odnalazł Łukasz Garstecki z klasy 6a) czy zrobić sobie zdjęcie przy wizerunku irlandzkiego skrzata Leprechauna, a także własnoręcznie stworzyć jego podobiznę. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!
Warsztaty logorytmiczne „Rodzina samogłosek”
W ramach realizacji programu innowacyjnego „Rozśpiewane głoski”, dzieci z grupy „Krasnale” wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w warsztatach logorytmicznych- „Rodzina samogłosek”. Celem zajęć było identyfikowanie i nazywanie różnych stanów emocjonalnych- wyrażanie ich za pomocą ruchu, miny, gestu, słowa, oraz nauka prawidłowej artykulacja samogłosek i łączenie ich z ruchem. Rodzice mogli się dowiedzieć jak wykorzystać nadarzające się okazje w trakcie zabaw z dzieckiem do usprawniania jego mowy, aby nauka nie była nudna i monotonna.
POWITANIE WIOSNY 2018
Choć astronomiczna wiosna rozpoczęła się wieczorem dnia poprzedniego, tą kalendarzową uczniowie Zespołu Szkół w Łabiszynie przywitali jak co roku 21 marca. Tradycyjnie w tym dniu odbył się Barwny Korowód ulicami miasta. Po za szkołami z Łabiszyna w uroczystości wzięli udział również uczniowie ze szkół w Lubostroniu i Ojrzonowie. Punktualnie o godz. 10.00 na boisku szkolnym przy ulicy Nadnoteckiej wszystkich zgromadzonych powitała Dyrekcja Zespołu Szkół w raz z burmistrzem Jackiem Idzi Kaczmarkiem. Zaraz po powitaniu wszyscy ruszyli ulicami miasta zapraszając po drodze do wspólnego świętowania uczniów z ul. Poznańskiej. Na rynku nastąpiło rozstrzygnięcie licznych konkursów oraz wręczenie nagród. Tradycyjnie całość zakończyła się nad rzeką gdzie wszyscy wspólnie pożegnaliśmy zimę poprzez spalenie jej symbolu- Marzanny.
Tydzień Nauk Ścisłych cz.2
Po weekendowej przerwie uczniowie Naszej szkoły wznowili zmagania w ramach Tygodnia Kolorów. Dwa ostatnie dni miały niezwykle intensywny przebieg. Nowe konkursy, rozstrzygnięcia tych rozpoczętych przed weekendem, pokazy czy apele, to wszystko towarzyszyło społeczności uczniowskiej w poniedziałek i wtorek. Konkursy:
Turniej Piłki Siatkowej z Okazji Dnia Kobiet
10 marca na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łabiszynie odbył się turniej piłki siatkowej. W zawodach, tak jak poprzednio, wzięły udział drużyny Urzędu Miejskiego w Łabiszynie, Przedsiębiorstwa Handlowo- Usługowego Sudak, Absolwentów Gimnazjum 2017 i drużyna gospodarzy- Nauczycieli Zespołu Szkół w Łabiszynie. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i często kończyły się tiebrakami. O kolejności miejsc na koniec turnieju decydował stosunek setów, który w ogólnym rozrachunku najlepszy miała Firma pana Sebastiana Sudaka i to ona została zwycięzcą całego turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Absolwentów, trzecie miejsce zajęli Nauczyciele. Na czwartym miejscu znalazła się drużyna Urzędu Miejskiego prowadzona przez swojego kapitana w osobie Pana Burmistrza. Na pocieszenie z zespołu Urzędu został wybrany najlepszy zawodnik turnieju, a został nim Artur Koliński. Organizatorem tur
TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH- cz.1
Za nami pierwsza część Tygodnia Nauk Ścisłych, który w tym roku został zaplanowany w dniach 15.03-20.03. 2018. W tych dniach w Naszej szkole odbywają się konkursy, happeningi oraz apele. W dwóch pierwszych dniach przeprowadzono:
Czwartek
- Konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”- koordynator A. Żarnow
Informacje
Filmiki instruktażowe dla Rodziców
aktualizacja konta na edzienniku
Instrukcja aktualizacji konta rodzica - plik pdf
aplikacja Obecność dla przedszkola
Ważne!
Żywienie w przedszkolu od września 2024 r. - informacja
Regulamin korzystania z boiska Orlik
Harmonogram korzystania z obiektu
Standardy ochrony małoletnich
Standardy ochrony małoletnich - dokument pdf
Standardy ochrony małoletnich - wersja skrócona
Stołówka
Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej - zmiany obowiązują od 1 marca 2024r.
Klauzula informacyjna RODO
Zarządzenie w sprawie aktualizacji polityki ochrony danych
Klauzula informacyjna dla rodziców
Klauzula informacyjna monitoring szkolny
Klauzula informacyjna - nauka zdalna
Klauzula informacyjna - formularz kontaktowy
Klauzula informacyjna - ankiety kandydatów do pracy
Klauzula informacyjna - sygnaliści
Inspektor Danych Osobowych
Tomasz Henzler
e-mail: inspektor@cbi24.plLaptop dla ucznia
Umowa przekazania na własność komputera przenośnego
Umowa użyczenia komputera przenośnego
Opieka stomatologiczna
Opieka stomatologiczna dla uczniów szkoły podstawowej oraz dzieci przedszkolnych
Gabinet stomatologiczny w Łabiszynie
Oświadczenie pacjenta w celu realizacji świadczeń medycznych
Oświadczenie - sprzeciw wobec opieki stomatologicznej
Dowozy
Zebrania rodziców, dyżury nauczycieli
Harmonogram dyżurów nauczycieli w roku szkolnym 2024/25
Zebrania z rodzicami 15 stycznia 2025r. ul. Nadnotecka 2
Kalendarz
brak danychGodziny dzwonków
Czwartek 23.01.2025Galeria zdjęć
brak danychLogowanie