• Informacje o bibliotece

"Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu kim jesteśmy i kim możemy się stać".

Ursula K. Le Guin

Biblioteka szkolna służy rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych uczniów, nauczycieli, pracowników administracji, rodziców i absolwentów. Prowadzi działalność wspomagającą w procesie kształcenia. Umożliwia prowadzenie pracy twórczej, rozwija kompetencje czytelnicze uczniów oraz stwarza warunki do rozwoju umysłowego i kulturalnego czytelników.

Biblioteka mieści się w dwóch budynkach:

- przy ul. Poznańskiej 12 - dla uczniów z kl. I - III

- przy ul. Nadnoteckiej 2 - dla uczniów z kl. IV - VIII

Księgozbiów biblioteki stanowią lektury szkolne, literatura piękna, literatura popularnonaukowa, książki metodyczne. W czytelni skorzystać można również z księgozbioru podręcznego w skład, którego wchodzą: encyklopedie, słowniki, atlasy, wydawnictwa albumowe. Przy ul. Nadnoteckiej 2 skorzystać można z komputerów z dostępen do Internetu.