Drodzy   Uczniowie,

przed nami czas Świąt oraz ferii zimowych. Z tej okazji życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze. Nieustannie przypominamy: ODPOCZYWAJCIE I DBAJCIE O SIEBIE.

Czas narodowej kwarantanny może jednak okazać się trudny. W pełni to rozumiemy, ponieważ ferie kojarzą się z odpoczynkiem i czasem wolnym, a w tym roku przypadają one na okres kwarantanny narodowej, oznaczającej ograniczenie kontaktów bezpośrednich i mniejszą swobodę w przemieszczaniu się. Poniżej przedstawiamy Wam informacje dotyczące możliwych form uzyskiwania wsparcia i pomocy, z których warto skorzystać, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Więcej kontaktów i szczegółowe informacje można znaleźć również w zakładce „Kącik pedagoga”.

• 116 111Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży  (Czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)

Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków trudnych sytuacjach życiowych. Wykwalifikowani konsultanci świadczą pomoc przez całą dobę, można się z nimi skontaktować również przez stronę www.116111.pl/napisz

• 800 080 222Linia dzieciom (Linia całodobowa)

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Z pomocy psychologów, pedagogów i prawników można skorzystać także za pośrednictwem czatu i e-maila. Więcej informacji: www.liniadzieciom.pl

• 800 12 12 12Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla dzieci i w sprawach dzieci. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Poza godzinami pracy konsultantów możliwe jest pozostawienie wiadomości, konsultanci oddzwonią na podany numer po rozpoczęciu dyżuru.

• 800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna przez telefon, email i czat. Dyżurujący konsultanci udzielają porad i kierują osoby dzwoniące lub piszące do odpowiedniej placówki.

Czat i pomoc online dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl