• Światowy Dzień Walki z Głodem 2018

• W ramach obchodów  „Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem” opiekunowie
            i członkowie SK PCK, opiekun i uczestnicy programu Erasmus+, nauczyciel techniki oraz nauczyciele nauczania indywidualnego dnia 18.10.2018r. zorganizowali akcję charytatywną pod hasłem „Witamin moc”.
                     Głównym jej celem było zebranie środków finansowych na pomoc dla dzieci z Kenii,
            na placówkę misyjną prowadzoną przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek  Świętej Rodziny w Subuki. Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali zdrowe propozycje posiłków, tj.: sałatki owocowe, sałatki warzywne, kanapki, szaszłyki owocowe, galaretki, a także ciasto marchewkowe, muf inki, rogaliki i in. smakołyki.  Do pomocy przyłączyli się również uczniowie.  Pyszną żywność rozprowadzano za symboliczną „złotówkę”.  Środki finansowe
            z akcji w kwocie 506 zł przekazano na pomoc dzieciom  w ramach z misji „Children of Subukia”.
                      Dziękujemy całej społeczności szkolnej  za wsparcie naszych działań, czynny udział
            i powodzenie akcji.

• Światowy Dzień Walki z Głodem

• Wzorem ubiegłego roku 23 października 2017 grupa projektowa włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z Głodem organizowane przez szkolne koło PCK. Tym razem przygotowaliśmy pyszne galaretki na kiermasz żywności oraz pomagaliśmy obliczyć BMI dzieląc się wiedzą z zeszłorocznych warsztatów z panią dietetyk.

• Światowy Dzień Walki z Głodem 2016

• 17 października 2016 obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Głodem. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole panią dr Joannę Janiszewską z UKW, która przygotowała bardzo interesujący i przejmujący wykład, dotyczący problemu głodu na świecie, szczególnie w Afryce. Po prelekcji odbyła się debata dla przedstawicieli klas I gimnazjum. Uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat globalnych problemów współczesnego świata, przede wszystkim problemów żywnościowych, ale także ekologicznych i energetycznych. Debata doprowadziła jej uczestników do ciekawych wniosków i wielu nowych rozwiązań, które uczniowie mogą wprowadzić w życie, aby małymi kroczkami zmieniać świat. Tego dnia absolwenci naszej szkoły przeprowadzili również pokazy i ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz ułożenia w pozycji bezpiecznej. Uczniowie szkolnego koła PCK oraz ochotnicy pod opieką p. Marcina Bajka zorganizowali dla całej społeczności szkolnej kiermasz zdrowej żywności.
            Zobacz skrót wydarzeń: Dzień Walki z Głodem
            Jednym z efektów działań podjętych w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Głodem była decyzja naszych uczniów o podzieleniu się tym, czego potrzebuje każde dziecko - jedzeniem i zabawkami. Udało się nam nawiązać współpracę z panem Markiem Pindralem - podróżnikiem i nauczycielem akademickim, który angażuje się w pomoc Indiom. Więcej o panu Marku można przeczytać tutaj: marek.pindral Koordynatorem zbiórki była p. Joanna Rajsner. Nasi uczniowie przekazali potrzebującym trzy kartony suchego prowiantu i zabawek. Dziękujemy!

Galeria: