• Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy to dla dzieci długo wyczekiwany, niezwykły dzień. Jest to dzień pełen atrakcji, tańców i zabaw, który dostarcza dzieciom wiele radości i przeżyć. W naszej świetlicy bal karnawałowy odbył się 5 stycznia 2023r. Zaraz po lekcjach w świetlicy pojawiły się kolorowe postacie: bohaterzy znanych bajek i filmów, rycerze, czarodzieje, strażacy, księżniczki ,nie sposób wymienić wszystkich niesamowitych gości na balu. Najważniejsze że był to dzień pełen radości i przyjemnych wrażeń.

Tekst i zdjęcia: J. Trzebuniak

• „MisLeo Balloons” - warsztaty

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy Ib podczas zajęć świetlicowych udali się do pracowni pani Justyny Gnacińskiej „MisLeo Balloons” na warsztaty, podczas których wykonali dla babci i dziadka kwiatka z baloników. Choć zadanie to nie było proste wszyscy z niewielką pomocą pani Justyny wykonali je świetnie. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości, ale również nauczyły czegoś nowego nie tylko kwiatka z balonów ale i cierpliwości i wytrwałości. Jeszcze raz dziękujemy pani Justynie za miło spędzony czas.

Tekst i zdjęcia:J. Trzebuniak

• Kefirowy koktajl

• Kefir, kefir samo zdrowie

każde dziecko wam to powie.

Wapnia duże ma ilości

dzięki temu wzmacnia kości.

Kefir  piją też dzieciaki,

Koktajl robią świetliczaki.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Trzebuniak

• Las w słoiku

• To wcale nie jest trudne! Las w słoiku to piękna i modna ozdoba wnętrz. A jesień to idealna pora na stworzenie takiej pracy. Las o tej porze jest wyjątkowo piękny, a leśna fauna i flora jest tematem zajęć w  szkole. Dzieci uczęszczające na świetlicę miały możliwość stworzenia świetlicowego lasu w słoiku, ułożyły mech, posadziły wrzos i dąb oraz zasadziły kasztany jadalne. Uzyskany efekt pozytywnie zaskoczył dzieci, a zabawa, śmiech i radość jaki towarzyszył nam przy wykonaniu lasu pozostanie z nami na zawszę.

Zdjęcia i tekst Jolanta Trzebuniak

• Dzień Pluszowego  Misia

• 25 listopada w naszej świetlicy , obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dlatego czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ.

Tekst i zdjęcia J. Trzebuniak

• Andrzejki

• 30 listopada był dla wszystkich wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazje przenieść się w magiczny świat wróżb. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka, wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami, lały wosk, losowały pióra z darami. Nie zabrakło też ciasteczek, a raczej jajeczek z wróżbą. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako że nadawały temu dniu wyjątkowy nastrój. Andrzejki w naszej świetlicy były niezwykle udane. Radości nie było końca. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Tekst i zdjęcia J. Trzebuniak

• Warsztaty makramy

• Zajęcia z makramy odbywają się w naszej szkole od października. Na początku uczestniczki warsztatów uczyły się podstawowych splotów. Były wzloty i upadki, śmiech i łzy przez kilka tygodni ciężkiej pracy. Lecz teraz możemy pochwalić się swoimi dziełami. Z okazji Dnia Babci w „naszej pracowni” powstał anielski chór. Natomiast z okazji Walentynek makramowiczki „uplotły” piękne i kolorowe serca. Oto nasze dzieła, a to dopiero początek naszej przygody ze sznurkami.

Tekst i zdjęcia : J. Trzebuniak