• Wakacje w przedszkolu.

• Ostatni tydzień lipca minął w przedszkolu pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch!” Rozmawiając na temat sportu przeprowadziliśmy grupowe zawody Zdrowe nawyki żywieniowe dzieci utrwaliły poprzez wizytę w warzywniaku oraz samodzielne przygotowanie sałatki i soku z marchewek Jak dbać o organizm przekonaliśmy się w aptece, gdzie pani farmaceutka przekazała dzieciom rady jak zapobiegać chorobom Tydzień zakończyliśmy zabawami dotyczącymi dbania o nasza planetę - segregowaliśmy śmieci oraz zastanawialiśmy się jak sprawić aby Ziemia była jeszcze piękniejsza

• Wakacje w przedszkolu.

• Miniony tydzień w przedszkolu przebiegał pod hasłem „Zjawiska Pani Pogody”.  Dzieci miały okazje poznać zjawiska atmosferyczne nie tylko poprzez zabawę przy muzyce czy plastykę, ale również przeprowadzały różnorodne doświadczenia. Oprócz tego dzieci młodsze wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Łabiszynie, a starszaki poczuły się w przedszkolu jak w kinie na seansie filmowym.

tekst i zdjęcia  A.Klonowska

• Wakacje w przedszkolu

• Kolejny tydzień wakacji w przedszkolu za nami. Przebiegł pod hasłem „Wakacyjna podróż po Polsce”. Już w poniedziałek wyruszaliśmy na wycieczkę do Krakowa. W kolejnych dniach zwiedziliśmy Warszawę, Poznań, Toruń i Gdańsk. W trakcie naszej podróży poznawaliśmy legendy związane z regionem, oglądaliśmy filmy edukacyjne i zdjęcia z atrakcjami turystycznymi.
            Wiemy, że każdy region naszego kraju słynie ze swojej kuchni. Dlatego też zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne – upiekliśmy rogaliki oraz pierniki.
            Dużo radości dały nam zajęcia plastyczno-techniczne. Zrobiliśmy: smoki zionące ogniem, herb syrenki warszawskiej, poznańskie rogaliki, koszyczki plażowe oraz morskie widoki na talerzykach papierowych.

Aktywnie uczestniczyliśmy w zabawach i zajęciach ruchowych na „ plaży nad morzem”.
            W trakcie naszych wspólnych podróży po Polsce wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat odwiedzanych miejsc, a także nabyliśmy przekonanie o tym, że Polska jest pięknym  i atrakcyjnym dla turystów krajem.

tekst A.Robakowska-Jarmuda
            zdjęcia nauczycielki przedszkola

• UKS „Lider” z wizytą w grodzie Popiela.

• 20 czerwca o godz. 8:00 rano wyjechaliśmy 34 osobową grupą na jednodniową wycieczkę turystyczno krajoznawczą do Kruszwicy. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy od bardzo rozrywkowej części naszej podróży, a mianowicie od rejsu statkiem „Rusałka” po jeziorze Gopło.Kolejnym punktem naszego wyjazdu był spacer po malowniczym Półwyspie Rzępowskim, wzdłuż linii brzegowej największego w województwie kujawsko - pomorskim jeziora Gopło. Prosto ze spaceru udaliśmy się do siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy, która mieści się w pięknie wyremontowanym pałacyku nad Gopłem, w bliskim sąsiedztwie Mysiej Wieży. Mogliśmy tam podziwiać ciekawą ekspozycję, z której dowiedzieliśmy się wielu historycznych faktów o Kruszwicy - legendarnej stolicy Polski.Słynna Mysia Wieża, czyli miejsce gdzie myszy zjadły króla Popiela, była następnym przystankiem naszej szkolnej wyprawy. Pokonaliśmy 109 schodów, ale za to z górnego tarasu widokowego z przyjemnością podziwialiśmy zarówno jezioro Gopło, jak i miasto.Zwiedziliśmy również podziemia ruin zamkowych. Ostatnim punktem wycieczki był Inowrocław i McDonald’s, którego z oczywistych względów nie mogło zabraknąć w naszym harmonogramie.Wszystkim uczestnikom wyjazdu mimo nienajlepszej pogody towarzyszyła przesympatyczna atmosfera, a uśmiechy i dobre humory nikogo nawet na moment nie opuszczały. Na pewno wszyscy uczestnicy będą mile wspominać nasz wyjazd.

Organizatorem wycieczki był Uczniowski Klub Sportowy „ Lider".

Tekst: Marcin Kowalik

Zdjęcia: Eliza Mellem

• Wakacje w przedszkolu

• Drugi tydzień wakacji w przedszkolu za nami. Przebiegł pod hasłem „Wakacyjni detektywi – łąka latem”.  Wakacyjne zabawy w poszukiwanie owadów, robaczków i innych cudaczków pozwoliły nam prowadzić  obserwacje, dzięki czemu rozwijaliśmy swoje zainteresowania zjawiskami przyrodniczymi spotykanymi w codziennym życiu. Mieliśmy również okazję do odkrywania piękna i złożoności świata przyrodniczego.
            Pobudzaliśmy nasze zmysły poprzez rożne prace plastyczne połączone z doznaniami sensorycznymi m.in. witraże z roślin zebranych podczas spaceru na łąkę, „wesołe pszczoły” – z odcisku własnej stopy, malowanie na folii, rysowanie z użyciem sztalug w ogrodzie przedszkolnym, wykonanie lornetek oraz prowadzenie dzienniczka małego detektywa.
            Dużo przyjemności sprawiały nam zabawy z kubeczkami, zabawy muzyczno- rytmiczne z kolorowymi piłeczkami oraz zabawy w kodowanie z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.

Ponownie odwiedził nas Antek - brat naszej wychowanki. Poprowadził zajęcia muzyczne, na których zaprezentował swoją gitarę i pokazał nam jak się na niej gra. Mieliśmy okazję zagrać razem z Nim oraz posłuchać jak pięknie gra. Zabawa była wspaniała !
            Na koniec przygotował nam słodką niespodziankę.  Dziękujemy!

• Wakacje w przedszkolu

• Pierwszy tydzień wakacji w przedszkolu za nami. Przebiegł pod hasłem „Smaki lata”. Letnie owoce to temat, który dał nam mnóstwo możliwości na kreatywne zajęcia w przedszkolu. Zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne - robiliśmy szaszłyki owocowe, koktajl truskawkowy, sok jabłkowy, lemoniadę arbuzową. Pobudzaliśmy nasze zmysły poprzez zagadki z rozpoznawaniem smaków i zapachów.
            Stymulowaliśmy ogólny rozwój dziecka poprzez zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów m.in. folii bąbelkowej, talerzyków papierowych, plasteliny itp.
            Pamiętaliśmy również o aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Rozwijaliśmy sprawność ruchową poprzez ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe oraz zabawy kształtujące postawę.
            Przedszkolaki odwiedził Antek - uczeń szóstej klasy, absolwent naszego przedszkola. Przeczytał najmłodszym książkę Kicia Kocia.

tekst A. Robakowska - Jarmuda

zdjęcia n-le przedszkola