• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• Obchodzony każdego roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to niezwykłe wydarzenie w kalendarzu imprez przedszkolnych. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszym przedszkolu na wszystkie dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Wszystkie dzieci otrzymały medale czy też dyplomy przedszkolaka.

Tego dnia dzieci odwiedziła pani pielęgniarka wraz z wolontariuszami szkolnego koła PCK. Przypomniała jak należy udzielać pierwszej pomocy, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

teskt A.Robakowska-Jarmuda

zdjęcia nauczycielki wychowania przedszkolnego

• International Dot Day Międzynarodowy Dzień Kropki

• Wszystko zaczęło się od książki THE DOT, napisanej i zilustrowanej przez Petera Reynoldsa, opowiadającej historię o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, choć może o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
            Dzień ten był doskonałą okazją do tego, żeby pomóc uwierzyć uczniom naszej szkoły, że absolutnie każdy z nich posiada jakąś wyjątkową umiejętność ( nie zawsze jest ona oczywista i widoczna na pierwszy rzut oka) ale naprawdę warto  jej szukać! Na lekcjach języka angielskiego uczniowie odkrywali swoje talenty.
            Życzę wszystkim powodzenia i odwagi w pokonywaniu trudności.

Tekst i zdjęcia: A. Kosowska-Urbaniak

• Integracja klas 4

• Uczniowie klas IV Zespołu Szkół w Łabiszynie wraz z wychowawcami zorganizowali spotkanie integracyjne na łabiszyńskiej wyspie. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i dobrej energii. Dzieci jadły kiełbaski z ogniska, śpiewały oraz brały udział w rozgrywkach sportowych, nie zabrakło słońca i wspólnych zdjęć. Nie można nie wspomnieć także o rodzicach, którzy wspomagali nauczycieli i uczniów w przygotowaniu jedzenia i wspólnej zabawy.

Nauczyciele kl. 4

• Laboratoria Przyszłości

•                We wrześniu uczniowie naszej szkoły zaczęli realizować zajęcia przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. W czasie lekcji informatyki pracowali z drukarką 3D, na której wydrukowali m.in. gwizdek oraz uczyli się programowania za pomocą zestawów Lego. Na lekcjach biologii oglądali preparaty przez mikroskop z dołączoną kamerą i wyświetlanym obrazem na tablicy interaktywnej. Za pomocą Empiriusza i dzięki okularom VR mogli przeprowadzać doświadczenia na chemii w wirtualnym laboratorium. To dopiero początek i zespół koordynujący projekt #LaboratoriaPrzyszłości przygotowuje kolejne zajęcia i możliwości wykorzystania sprzętu.

Tekst M. Mrugowski

• Akcja Sprzątnie Świata w przedszkolu

• Już po raz 29. odbyła się akcja Sprzątanie Świata. Dzieci z naszego przedszkola z ogromnym zapałem i dziecięca energią przystąpiły do zadania jakim było posprzątanie śmieci w okolicznych lasach i na ulicach. Zaopatrzone w worki i rękawice zebrały całe mnóstwo odpadków Tegoroczna akcja pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze" przypomniała naszym przedszkolakom, że śmieci należy wyrzucać, ale tylko do odpowiednich pojemników.

tekst D.Budnik

zdjecia wychowawczynie grup

• Warsztaty logopedyczne

• W dniach 20 i 21.09.2022 w gr. "Pszczółki" i "Biedronki"- odbyły się warsztaty logopedyczne, których celem było wspomaganie i stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy dzieci. Dzieci wraz ze Smokiem Obibokiem mogły usprawnić swój aparat artykulacyjny. Rozpoznawały odgłosy zwierząt i je naśladowały. Wspólne czytanie książki pobudziło dzieci do aktywności w nazywaniu bohaterów oraz naśladowaniu ich odgłosów, doskonaliły również pamięć i komunikację niewerbalną.

Tekst: I.Kotowska

Zdjęcia: Wychowawcy grup

• Eko Szkoła 2022

• W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Eko Szkoła 2022. Dzięki podjętym działaniom, realizowanym na zajęciach, wycieczkach, kółkach przedmiotowych i godzinach wychowawczych udało nam się uzyskać zaszczytny tytuł EKO SZKOŁA 2022 i EKO PPZEDSZKOLE 2022. Koordynatorem działań była p. Gizela Kaźmierczak. Realizacja programu możliwa była oczywiście dzięki naszym wspaniałym uczniom i nauczycielom. Bardzo dziękuję za pomoc: p. Anna Robakowska – Jarmuda, p. Iwona Żyburska, p. Michał Mrugowski i p. R.Podlewski.

Tekst G. Kaźmierczak

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023- Nadnotecka

• Mamy to! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 stał się faktem! W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkół w Łabiszynie zainaugurowali nowy rok szkolny w budynku przy ulicy Nadnoteckiej. W tym roku wyjątkowo zajęcia dla klasy 3a i 3b będą odbywały się w budynku  przeznaczonym dla klas 4-8. Wszystkim uczniom życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym.