Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy w dniu 04 października br. zorganizowała dla uczniów klas 8 szkół podstawowych Terenową Grę Zawodową pod nazwą „ODKRYJ RZEMIOSŁO”. Gra została zrealizowana w ramach projektu pn. „Tworzymy Rzemiosło – promocja edukacji dualnej KPIRiP w Bydgoszczy. Celem gry była promocja świadomego wyboru ścieżki zawodowej i przyszłości związanej z pracą oraz upowszechnienie wiedzy o zawodach, w tym również tych ginących. Zespół Szkół w Łabiszynie zgłosił pięcioosobową drużynę w składzie: Weronika Szwarc, Oktawia Rybicka, Aleksander Sobolewski, Filip Chapski, Emil Sadowski, którzy wraz z opiekunem p. Agnieszką Bubczyk stawili się 04 października w Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Przywitano nas poczęstunkiem oraz przedstawiono 10 drużynom zasady Terenowej Gry Zawodowej. Każda drużyna miała przypisanego swojego obserwatora z ramienia organizatora. Uczniowie otrzymali mapę oraz tablet z zaznaczoną trasą, na której mieściło się 12 punktów z kodami QR. Początkiem Gry była KPIRiP na ul. Piotrowskiego 11 a metą Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości na ul. Kijowskiej 7, łącznie ok. 3,5 km. Zadaniem drużyn było dotarcie do poszczególnych punktów QR, zeskanowanie ich a następnie udzielenie poprawnej odpowiedzi w postaci odpowiedzi jednokrotnego wyboru, zrobienia zdjęcia rozwiązania łamigłówki związanej z zawodem czy nagrania krótkiego filmu również o tematyce pracy zawodowej. Drużyna była bardzo zaangażowana w zadania i chęć zwycięstwa, otóż liczył się czas na mecie oraz poprawność rozwiązanych zadań. Po dotarciu do mety czekał na nas poczęstunek wykonany przez uczniów Branżowej Szkoły Rzemiosła i Przedsiębiorczości w postaci pizzy włoskiej i pierogów z wiśniami.
Drużyna z ZS w Łabiszynie zajęła w Terenowej Grze Zawodowej 1 miejsce. Uczniowie otrzymali kartę podarunkową na kwotę 300,00 zł do realizacji w Decathlon, opiekun 200,00 zł - Empik, natomiast nasza Szkoła – kartę podarunkową o wartości 1000,00 zł do realizacji w RTV/EURO/AGD
W środę 9 października drużyna reprezentująca szkołę w zawodowej grze terenowej przekazała na ręce pani dyrektor Roksany Łakomy nagrodę główną w postaci karty podarunkowej o wartości 1000,00 zł do realizacji w rtv/euro/agd.
BRAWO DRUŻYNA! Gratulujemy wygranej i dziękujemy za ogromne zaangażowanie.
Tekst i foto: A. Bubczyk