21 maja nasze przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych mistrzów sportu! Zawody odbyły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Łabiszynie, a dzień ten był pełen emocji, uśmiechu i niesamowitej energii. Turniej zabaw ruchowych zorganizował Uczniowski Klub Sportowy "Lider", a w rywalizacji wzięły udział wszystkie grupy z Przedszkola Miejskiego im. Juliana Tuwima w Łabiszynie.
Sportowym zmaganiom najmłodszych bacznie przyglądały się obecne Panie Dyrektor: Roksana Łakomy (ZS w Łabiszynie) oraz Anna Połom Pierzchalska (Przedszkole Miejskie), która osobiście dekorowała dzieci medalami. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, a podczas zakończenia zawodów obecny był również Pan Wicedyrektor Mariusz Sobota.
Nasi mali sportowcy wykazali się niesamowitą energią! Pędzili tak szybko, że wiatr nie mógł ich dogonić, byli skoczni niczym małe zajączki i pokonywali przeszkody ze zwinnością sprytnych kotków. Ich zaangażowanie pokazało, że w każdym z nich drzemie duch prawdziwego mistrza!
Za ogromne poświęcenie i trud włożony w każdą konkurencję, każdy przedszkolak otrzymał zasłużony pamiątkowy medal. Dla większości dzieci były to pierwsze tak ważne zawody w życiu, dlatego tym bardziej należą się im wielkie brawa za odwagę i piękną postawę fair play!
Wspólny wysiłek przyniósł też wspaniałą nagrodę – wszystkie przedszkolaki wywalczyły dla swojego przedszkola piękny, ogromny puchar! Oprócz pamiątek sportowych na dzieci czekały również słodkie upominki.
Jesteśmy dumni z naszych małych sportowców! Pokazaliście, że sukces to nie tylko wygrana, ale przede wszystkim radość ze wspólnego działania i wspaniała zabawa. Brawo!
Zadanie zorganizowane dzięki środkom z budżetu Gminy Łabiszyn.
i M. Kowalik