Na dwa tygodnie przed feriami zimowymi wolontariusze Szkolnego Koła PCK przygotowali ciekawe i pouczające spotkania dla uczniów klas 2b, klas 3 oraz klas 4 i 5
Zajęcia odbyły się pod hasłem „Bezpieczne ferie”
Pod opieką swojego opiekuna SK PCK młodzież samodzielnie opracowała prezentacje które następnie przedstawiła młodszym kolegom i koleżankom
Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się m.in. o:
zasadach bezpiecznego spędzania ferii zimowych i zabaw na śniegu
bezpieczeństwie w domu i na dworze
rozsądnym korzystaniu z komputera oraz bezpiecznym zachowaniu w sieci
właściwych reakcjach w sytuacjach zagrożenia
Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy młodsze dzieci mogły w przystępny i interesujący sposób poznać najważniejsze zasady bezpieczeństwa Jednocześnie był to czas łączący naukę z dobrą zabawą
Prelekcje pokazały, jak ważna jest edukacja prozdrowotna i profilaktyczna już od najmłodszych lat
Gratulujemy wolontariuszom inicjatywy, odpowiedzialności i kreatywności w przygotowaniu zajęć, które w ciekawy sposób łączą wiedzę z praktycznymi wskazówkami na co dzień
i J. Balcerzak