Aktualności

          • Warsztaty z gimnastyki mózgu w ramach Tygodnia Świadomości Zdrowia Psychicznego

          • W czwartek, 16 kwietnia, odbyły się warsztaty z gimnastyki mózgu w ramach Tygodnia Świadomości Zdrowia Psychicznego

            Bo przecież warto ćwiczyć nie tylko ciało na WF-ie, ale też umysł!

            Jak trenować mózg? Łamigłówki, zagadki, rebusy, książki i iluzje optyczne – potrafią nieźle namieszać i zmusić mózg do pracy na pełnych obrotach!

            Po takim wysiłku był czas na relaks i wyciszenie

            tekst i zdjęcia: I. Hałas, J. Balcerzak, M. Dworacka

          • VII TARGI EDUKACYJNE

          • Klasa ósma szkoły podstawowej to wyjątkowy, ale i wymagający czas dla każdego ucznia To właśnie wtedy trzeba podjąć decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej Nie jest to łatwe zadanie, dlatego aby pomóc Wam w podjęciu właściwej decyzji w dniu 15 kwietnia w naszej szkole odbyły się VII Targi Edukacyjne

            Podczas wydarzenia każda zaproszona szkoła miała okazję odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania ósmoklasistów Dotyczyły one m.in. procesu rekrutacji , kierunków kształcenia , organizacji praktyk zawodowych , przedmiotów rozszerzonych , języków obcych , dni otwartych oraz możliwości rozwoju pozalekcyjnego

            Gościliśmy szkoły ponadpodstawowe z Łabiszyna, Bydgoszczy, Barcina, Żnina, Nakła nad Notecią oraz Tucholi

            Uczniowie naszej szkoły oraz ZS w Lubostroniu skorzystali z możliwości zapoznania się z ofertą szkół na rok 2026/2027 , a także prowadzili szczegółowe rozmowy z przedstawicielami placówek oraz ich uczniami

            Nasze zaproszenie przyjęły również:

            p. Agata Wojciechowska – Dyrektor ZS w Lubostroniu

            p. Krystyna Poremska – Dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty

            p. Monika Kopczyńska – Przewodnicząca Rady Rodziców

            Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za przygotowanie wspaniałych stanowisk oraz materiałów promujących ofertę edukacyjną

            Mamy nadzieję, że każdy z naszych uczniów odnajdzie swoją wymarzoną drogę dalszej nauki Szczególnie miło było nam gościć naszych absolwentów, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami

            Życzymy ósmoklasistom trafnych i odważnych wyborów na dalszej ścieżce edukacyjnej

            tekst: D. Małecka

            zdjęcia: P. Golec

          • Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego

          • W naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego, podczas którego podejmowaliśmy różnorodne działania mające na celu promowanie dbania o dobre samopoczucie i emocje

            Do inicjatywy aktywnie włączyły się również klasy 1–3, które uczestniczyły w zajęciach, rozmowach o emocjach , tworzyły prace plastyczne oraz brały udział w działaniach integracyjnych

            Szczególnym wydarzeniem był udział w przedstawieniu profilaktycznym „Zaklęty las” , które w ciekawy sposób poruszało temat emocji i radzenia sobie z trudnościami.

            Dzięki wspólnym działaniom uczniowie mieli okazję lepiej poznać swoje emocje, nauczyć się, jak o nie dbać oraz gdzie szukać wsparcia

            tekst: M. Zajdlewicz

            zdjęcia: nauczyciele

          • Wielka podróż Małego Księcia

          • Uczniowie klasy 7b na lekcjach języka polskiego realizowali zadania projektowe inspirowane lekturą „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry’ego

            PLANETA I JEJ MIESZKAŃCY

            Tworzenie własnych planet i ich mieszkańców z uwzględnieniem problemów współczesnego świata

            SPOTKANIE Z LISEM

            Recepta na prawdziwą przyjaźń

            LAPBOOK

            Świat przedstawiony, bohaterowie, motywy, podróż oraz cytaty z lektury

            WŁASNA PROPOZYCJA PROJEKTU

            Kreatywne pomysły uczniów i ich własne interpretacje

            Uczniowie klasy 7b wykazali się znakomitą znajomością lektury oraz ogromną kreatywnością Ich prace w ciekawy sposób ukazały tematy i motywy obecne w utworze „Mały Książę”, które pozostają aktualne również we współczesnym świecie

            Ponadczasowość tej historii przypomina nam, że ludzie od zawsze marzyli o podróżach przyjaźni i miłości

            Brawo dla uczniów

            tekst i zdjęcia: R. Słowińska

          • Konkurs recytatorski pod hasłem ,,Spotkanie z wierszem"

          • W naszym Przedszkolu zrobiło się dziś niezwykle uroczyście za sprawą konkursu recytatorskiego pod hasłem „Spotkanie z wierszem”!

            Nasze dzielne przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych artystów i na scenie z ogromną odwagą prezentowały swoje ulubione wiersze. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentu, pamięci i uroczych występów.

            Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

            Grupa Młodsza:

            I Miejsce Kornel Dziennik (Pszczółki)

            II Miejsce Michał Halagiera (Pszczółki)

            III Miejsce Krzysztof Pleśniak (Krasnale)

            Wyróżnienie

            Gaja Zajdlewicz (Krasnale)

            Jan Piotrowski (Krasnale)

            Maria Krzysztofiak (Motylki)

            Grupa Starsza:

            I Miejsce Laura Dąbkowska (Tygryski)

            II Miejsce Helena Skotnicka (Biedronki)

            III Miejsce Maria Pleśniak (Tygryski)

            Wyróżnienie

            Antoni Tylak (Żabki)

            Liliana Kubiak (Tygryski)

            Lena Trzebuniak (Tygryski)

            Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami oraz wspaniałymi upominkami. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

            Gorące podziękowania kierujemy do Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. dr. Juliana Gerpe w Łabiszynie za współudział w organizacji naszego konkursu oraz ufundowanie wspaniałych nagród dla dzieci!

            Dziękujemy również rodzicom za pomoc w nauce i przygotowaniu dzieci do tego wyjątkowego dnia.

            Do zobaczenia za rok.

            tekst i zdjęcia: M. Smolińska, D. Tylak, M. Myga

          • Konkurs plastyczny ,,Portret emocji"

          • W marcu 2026 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Portret emocji”, skierowany do uczniów klas 1–3.

            Celem konkursu było rozwijanie świadomości emocjonalnej dzieci, zachęcanie do wyrażania uczuć poprzez działalność plastyczną oraz kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji – zarówno tych pozytywnych, jak i trudnych. Konkurs stanowił również doskonałą okazję do rozwijania wyobraźni i zdolności artystycznych najmłodszych uczniów.

            Zainteresowanie konkursem było bardzo duże – łącznie wpłynęło 31 prac. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, wrażliwością oraz pomysłowością. Powstałe prace były niezwykle ciekawe, różnorodne i pełne emocji, co sprawiło, że jury miało niełatwe zadanie.

            Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając:

            I miejsca:

            – Lilianna Wojnowska, klasa 1a;

            – Antoni Gałązka, klasa 1c;

            – Kaja Łożyńska, klasa 1d;

            II miejsca:

            – Jagoda Prusinowska, klasa 1a;

            – Mikołaj Matwiejczyk, klasa 1c;

            – Hanna Szymanowska, klasa 1d;

            III miejsca:

            – Jan Czech, klasa 1b;

            – Sergiusz Małecki, klasa 1c;

            – Weronika Bujewska, klasa 3a.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu! Dziękujemy za zaangażowanie i wysoki poziom prac.

            Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych konkursach i dalszego rozwijania swoich pasji oraz talentów.

            tekst i zdjęcia: V. Dąbrowicz, J. Wyżykowska, A. Kolińska

          • Spotkanie edukacyjne poświęcone ,,Zbrodni Pomorskiej 1939"

          • Kwiecień jest miesiącem Pamięci Narodowej W jego ramach, dnia 8 kwietnia 2026 r., uczniowie klas ósmych mieli wyjątkową okazję wziąć udział w spotkaniu edukacyjnym poświęconym „Zbrodni Pomorskiej 1939”

            Spotkanie poprowadził przedstawiciel bydgoskiej Delegatury IPN – pan Mirosław Springer Podczas wykładu, wspomaganego interesującą prezentacją multimedialną , uczniowie poznali genezę zbrodni pomorskiej, która odsłania okrucieństwo II wojny światowej

            Prelegent przybliżył również etymologię tego wydarzenia historycznego, wskazując na skalę zbrodni niemieckiej na narodzie polskim w początkowej fazie wojny

            Spotkanie było nie tylko żywą lekcją historii , ale przede wszystkim skłoniło do refleksji nad światem, w którym obecnie żyjemy Pozwoliło także pogłębić wiedzę na temat martyrologii narodu polskiego w naszym regionie

            tekst i zdjęcia: E. Leżoń

          • Uwaga, uwaga, zielony alarm!

          • Zbliża się Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego

            Drodzy Uczniowie , Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły

            Nadchodzi dzień, w którym nasza szkoła zamieni się w… prawdziwą zieloną dżunglę!

            Dlatego ogłaszamy misję specjalną :

            w najbliższy poniedziałek ubierzcie się na zielono!

            Im więcej zieleni, tym lepiej

            Koszulki bluzy spodnie sukienki a może zielone skarpetki albo szalone dodatki

            Liczy się kreatywność i dobra zabawa

            Niech szkolne korytarze zazielenią się jak wiosenna łąka

            Pokażmy, że mamy styl i poczucie humoru

            Nieważne, który odcień wybierzecie

            seledynowy groszkowy khaki butelkowa zieleń czy totalny mix

            Każdy zielony akcent się liczy!

            Do zobaczenia w zielonej odsłonie

            Samorząd Uczniowski

            tekst: J. Dębosz-Olejnik

          • OGŁOSZENIE O KONKURSIE

          • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4–8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie pt.

            „Co mi pomaga, kiedy jest mi trudno?”

            Celem konkursu jest zachęcenie do refleksji nad tym, co daje nam siłę w trudnych chwilach oraz jak radzimy sobie z emocjami i codziennymi wyzwaniami

            Forma i technika pracy:

            dowolna (np. praca plastyczna opowiadanie wiersz komiks prezentacja )

            technika wykonania również dowolna

            Uczestnicy:

            uczniowie klas 4–8 szkoły podstawowej

            Termin składania prac:

            17.04.2026

            Miejsce składania prac:

            u opiekunów Samorządu Uczniowskiego

            Nagrody:

            Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody oraz wyróżnienia

            Kryteria oceny:

            zgodność z tematem

            pomysłowość

            kreatywność

            samodzielność wykonania pracy

            Pokaż, co pomaga Tobie — Twoja praca może zainspirować innych!

            tekst: M. Mellem

          • Przedstawienie wielkanocne w klasach I-III

          • 30 marca w budynku szkolnym przy ulicy Poznańskiej odbyło się przedstawienie o tematyce wielkanocnej. ,,Historię o wielkim jaju" z dużym zaangażowaniem, humorem i lekką tremą wystawili uczniowie klasy 3c. To opowieść o niesfornym jajku, które wbrew wielkanocnej tradycji nie chciało zostać pisanką. Na szczęście dało się przekonać mieszkańcom Kurnikowa i święta zostały uratowane.

            Na koniec mali aktorzy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami, a odniesiony sukces zmotywował ich do występu dla rodziców, którzy mogli obejrzeć spektakl następnego dnia.

            Dziękujemy za obecność i oklaski!

            tekst: R. Łuczak

            zdjęcia: D. Piasecka

          • Wielkanocne świętowanie

          • W naszym przedszkolu miniony tydzień upłynął w wyjątkowo radosnej, świątecznej atmosferze Wielkanocne świętowanie rozpoczęliśmy już w poniedziałek od pełnej emocji gry terenowej przygotowanej dla grupy Tygryski . Zabawa odbyła się na świeżym powietrzu przed przedszkolem i dostarczyła dzieciom mnóstwo uśmiechu oraz niezapomnianych wrażeń

            W kolejnych dniach inne grupy również wcieliły się w rolę poszukiwaczy i przeprowadzały grę terenową w swoich salach. Każdy dzień przynosił nowe niespodzianki, a przedszkole wypełniało się śmiechem i radosnym oczekiwaniem na święta!

            Nie zabrakło także wyjątkowych gości - odwiedziły nas Wielkanocne postacie , które wprowadziły dzieci w magiczny, świąteczny nastrój. Były wspólne zabawy oraz mnóstwo prezentów - zarówno od przedszkola, jak i od zaangażowanych rodziców, którym serdecznie dziękujemy

            Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego tygodnia - nauczycielom, rodzicom oraz oczywiście naszym wspaniałym przedszkolakom

            Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i pełnych radości Świąt Wielkanocnych Niech ten czas będzie pełen ciepła, rodzinnych spotkań i wiosennej nadziei

            tekst i montaż: A. Krzemińska

            zdjecia: nauczycielki wychowania przedszkolnego

          • Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

          • 26 marca dzieci z grupy „Sówki” wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

            Podczas wizyty przedszkolaki wzięły udział w ciekawych warsztatach, na których samodzielnie tworzyły własne, pachnące mydełka. Było przy tym mnóstwo radości i kreatywnej zabawy!

            Następnie dzieci uczestniczyły w interesującym zwiedzaniu muzeum. Pani przewodnik opowiadała wiele fascynujących ciekawostek związanych z historią higieny oraz dawnymi sposobami dbania o czystość.

            To był dzień pełen nowych doświadczeń, uśmiechu i nauki poprzez zabawę Dzieci wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń!

            tekst i zdjęcia: M. Wąsikowska

          • Ogólnopolski Projekt- Kalendarz Świąt Nietypowych

          • Realizacja Ogólnopolskiego Projektu- Kalendarz Świąt Nietypowych - miesiąc luty i marzec W miesiącach lutym i marcu zrealizowano działania w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kalendarz świąt nietypowych”. Celem projektu było wspieranie rozwoju mowy, myślenia oraz kompetencji komunikacyjnych dzieci poprzez angażujące, tematyczne zajęcia o charakterze multisensorycznym Realizacja poszczególnych dni sprzyjała również rozwijaniu sprawności artykulacyjnej oddechowej oraz koordynacji wzrokowo-słuchowo-językowej

            W omawianym okresie przeprowadzono zajęcia związane z następującymi dniami: Dzień Kota, Dzień Dentysty Dzień Dinozaura oraz Dzień Motyla

            tekst i zdjęcia: I. Kotowska

          • Zdrowie w realu...

          • Zdrowie w realu, bezpieczeństwo w sieci – tak działają mądre dzieci!

            24 marca zakończyliśmy akcję prozdrowotną, przygotowaną przez ucznia klasy VIIIb Jakuba Rydlewskiego która przez kilka tygodni angażowała uczniów, nauczycieli oraz rodziców

            Wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane a finałem było wspólne podsumowanie, wręczenie nagród w konkursie na ulotkę oraz rozstrzygnięcie gry terenowej

            Projekt został przygotowany przez ucznia klasy VIIIb Jakuba Rydlewskiego pod opieką pani Janiny Balcerzak i stanowił doskonały przykład edukacji rówieśniczej oraz promocji zdrowych nawyków i bezpiecznego korzystania z internetu

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, kreatywność i wspólne działanie

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na stronie szkoły w zakładce „Akcja prozdrowotna”

            tekst: J. Balcerzak

            zdjęcia: M. Smaruj

          • Bydgoskie Forum Szkół

          • 31 marca uczniowie klas 8 wraz z opiekunami uczestniczyli w Bydgoskim Forum Szkół

            Wśród wystawców znalazło się ponad 30 szkół publicznych oraz 10 szkół niepublicznych z Bydgoszczy Przy stoiskach poszczególnych placówek uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące nie tylko nauki, ale także możliwości rozwijania swoich zainteresowań i pasji

            Krótka relacja z wydarzenia

            https://www.facebook.com/share/r/18CVZ5f2vQ/

            tekst: D. Małecka

            zdjecia: D. Małecka, P. Golec

          • Pasowanie uczniów klas I na czytelników

          • W dniach 23, 25, 26 i 27 marca 2026 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowej uroczystości pasowania na czytelników szkolnej biblioteki

            Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania piosenki o czytaniu która wprowadziła dzieci w temat wydarzenia i zachęciła je do odkrywania niezwykłego świata książek

            Następnie uczennice klasy 6 b zaprezentowały przedstawienie pt. „Tajna misja w bibliotece” które spotkało się z dużym zainteresowaniem i wywołało wiele radości

            Po części artystycznej pierwszoklasiści przystąpili do wykonania przygotowanych zadań Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podejmowały kolejne wyzwania i udowodniły że są gotowe samodzielnie korzystać z biblioteki

            Zwieńczeniem spotkania było uroczyste pasowanie na czytelników

            Na zakończenie uczniowie wysłuchali piosenki o książkach która podkreśliła jak ważną rolę odgrywa czytanie w życiu każdego ucznia

            Życzymy wszystkim nowym czytelnikom wielu ciekawych chwil spędzonych z książką

            tekst: K. Szczepankiewicz

            zdjęcia: M. Merecka, A. Kolińska, J. Wyżykowska, D. Piasecka

          • Wielkanocna niespodzianka w naszej szkole i przedszkolu!

          • Dzisiejszy dzień upłynął w wyjątkowo radosnej i świątecznej atmosferze Wszystko za sprawą Rady Rodziców, która przygotowała dla naszych uczniów niezwykłą niespodziankę

            Szkolne i przedszkolne korytarze odwiedziły… wielkanocne Zające! Pełne uśmiechu i dobrego humoru, złożyły dzieciom serdeczne życzenia świąteczne Nie zabrakło również słodkiego akcentu – każdy uczeń otrzymał pyszne czekoladowe jajeczko

            To było nie tylko miłe spotkanie, ale też piękny gest, który wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych Uśmiechy dzieci mówiły wszystko – takie chwile zostają w pamięci na długo

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie, pomysłowość i wielkie serce Dzięki Wam nasza szkoła znów stała się miejscem pełnym radości i wspólnego świętowania

            Wesołych Świąt Wielkanocnych!

            tekst: P. Golec

            zdjęcia: E. Chojnacka

          • Zdrowie w realu, bezpieczeństwo w sieci – tak działają mądre dzieci!

          • W dniach 2–24 marca w naszej szkole realizowana była akcja prozdrowotna „Zdrowie w realu, bezpieczeństwo w sieci – tak działają mądre dzieci”

            Organizatorem przedsięwzięcia był uczeń Jakub Rydlewski pod opieką pani Janiny Balcerzak

            Jednym z kluczowych momentów był 20 marca kiedy obchodziliśmy Dzień Wody połączony z Dniami Mózgu

            Z tej okazji przygotowano stoisko prozdrowotne przy wsparciu pani Aleksandry Kapeli oraz wolontariuszy Szkolnego Koła PCK

            Na uczestników czekała aromatyczna woda z dodatkiem cytryny mięty pomarańczy oraz solidna dawka wiedzy o tym jak ważne dla zdrowia i koncentracji jest odpowiednie nawodnienie

            Tego samego dnia odbyła się również gra terenowa dla klas IV i V która była zwieńczeniem całej akcji

            Uczniowie mierzyli się z zadaniami dotyczącymi:

            zdrowego stylu życia

            współpracy i komunikacji

            logicznego myślenia

            bezpieczeństwa w sieci

            Rywalizacja była niezwykle wyrównana

            W klasach V zwyciężyła drużyna 5a

            W klasach IV najlepsza okazała się drużyna 4c zdobywając najwięcej punktów ogółem

            Akcja pokazała że o zdrowiu i bezpieczeństwie można uczyć się aktywnie mądrze i z uśmiechem

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania oraz uczniom za udział i niesamowitą energię

            tekst i zdjęcia: J. Balcerzak, J. Rydlewski

          • Warsztaty wielkanocne

          • Dziś w grupie Motylki zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera

            Podczas warsztatów wielkanocnych dzieci wraz z rodzicami tworzyły ozdobne wianki wielkanocne, które zachwycały pomysłowością i kolorami. Do dyspozycji uczestników były różnorodne materiały - kolorowe jajeczka, druciki, wstążki i pompony Nie zabrakło także naturalnych akcentów, takich jak gałązki gryszpanu oraz bazie kotki, które dodały pracom wyjątkowego, wiosennego uroku

            Wspólna praca, zaangażowanie i radość tworzenia sprawiły, że powstały przepiękne, niepowtarzalne wianki, które już wkrótce ozdobią domy na święta wielkanocne

            Dziękuję Rodzicom za obecność, ciepłą atmosferę i wspólnie spędzony czas - to były chwile pełne uśmiechu i twórczej energii

            tekst i zdjęcia: A.Krzemińska