W marcu 2026 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Portret emocji”, skierowany do uczniów klas 1–3.
Celem konkursu było rozwijanie świadomości emocjonalnej dzieci, zachęcanie do wyrażania uczuć poprzez działalność plastyczną oraz kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji – zarówno tych pozytywnych, jak i trudnych. Konkurs stanowił również doskonałą okazję do rozwijania wyobraźni i zdolności artystycznych najmłodszych uczniów.
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże – łącznie wpłynęło 31 prac. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, wrażliwością oraz pomysłowością. Powstałe prace były niezwykle ciekawe, różnorodne i pełne emocji, co sprawiło, że jury miało niełatwe zadanie.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając:
I miejsca:
– Lilianna Wojnowska, klasa 1a;
– Antoni Gałązka, klasa 1c;
– Kaja Łożyńska, klasa 1d;
II miejsca:
– Jagoda Prusinowska, klasa 1a;
– Mikołaj Matwiejczyk, klasa 1c;
– Hanna Szymanowska, klasa 1d;
III miejsca:
– Jan Czech, klasa 1b;
– Sergiusz Małecki, klasa 1c;
– Weronika Bujewska, klasa 3a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu! Dziękujemy za zaangażowanie i wysoki poziom prac.
Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych konkursach i dalszego rozwijania swoich pasji oraz talentów.
tekst i zdjęcia: V. Dąbrowicz, J. Wyżykowska, A. Kolińska