29 marca 2023r. w Zespole Szkół w Łabiszynie odbyły się IV Targi Edukacyjne. Pani dyrektor Krystyna Poremska powitała zaproszonych gości: wizytator Kuratorium Oświaty p. Halinę Szymańską oraz Miejski Zespół Oświaty, kierownik p. Aleksandrę Klinger i p. Justynę Grajkowską, przedstawicieli szkół ponadpodstawowych, uczniów, Rodziców. Nasze zaproszenie przyjęli również uczniowie klasy ósmej z ZS w Lubostroniu, którzy przybyli wraz z opiekunami. Koordynatorem targów edukacyjnych była Agnieszka Bubczyk – doradca zawodowy.
W targach wzięło udział 19 szkół ponadpodstawowych z powiatów: żnińskiego, bydgoskiego, tucholskiego, wśród nich znalazły się:
- Zespół Szkół Branżowych i Ogólnokształcących - Łabiszyn
- TEB EDUKACJA - Bydgoszcz
- Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych - Żnin
- Technikum Kolejowe - Bydgoszcz
- Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych - Karolewo
- Branżowa Szkoła I Stopnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości - Bydgoszcz.
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - Bydgoszcz
- Zespół Szkół Handlowych - Bydgoszcz
- Zespół Szkół Budowlanych - Bydgoszcz
- Zespół Szkół nr 1: Technikum Fryzjersko - Kosmetyczne nr 1,
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 Fryzjersko – Kosmetyczna - Bydgoszcz
- Liceum Ogólnokształcące - Barcin
- Zespół Szkół Drzewnych - Bydgoszcz
- Zespół Szkół Samochodowych - Bydgoszcz
- Technikum Leśne - Tuchola
- Technikum Menedżerskie - Bydgoszcz
- Akademickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum dla Młodzieży - Bydgoszcz
- Zespół Szkół Mechanicznych - Bydgoszcz
- Zespół Szkół Technicznych –Żnin
- Zespół Szkół Elektrycznych – Bydgoszcz
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły oraz ZS z Lubostronia zapoznali się z ofertą kształcenia szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024. Blisko 150 ósmoklasistów miało możliwość konsultacji z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych oraz uczniami tychże szkół. Sposoby prezentacji ofert kształcenia były bardzo różnorodne, od prezentacji multimedialnych, filmów po rapowanie. Przedstawiono również specyfikę pracy sokolnika. Po prezentacjach uczniowie klas ósmych indywidualnie poruszali się po poszczególnych stanowiskach, zadawali pytania dotyczące ich wyboru ścieżki zawodowej.
Dziękujemy wszystkim przedstawicielom szkół za piękne przygotowanie stanowisk i materiałów promujących szkoły oraz za poświęcony czas i zaangażowanie w przekaz informacji dotyczących możliwości wyboru kolejnego etapu edukacyjnego naszych uczniów Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Oferta szkół ponadpodstawowych na nowy rok szkolny jest bogata i mamy nadzieję, że każdy z naszych uczniów znajdzie swój kierunek kształcenia. Szczególnie miło było nam gościć naszych absolwentów. Udział w targach był okazją do rozmów z wychowawcami i nauczycielami. Nasi absolwenci zapewniali nas, że z sentymentem wracają do naszej szkoły.
Życzymy uczniom klas ósmych trafnego wyboru dalszej drogi edukacji. Mamy nadzieję, że wybrana przez nich szkoła spełni ich oczekiwania oraz umożliwi dalszy rozwój. Życzymy pomyślności w dalszej drodze kształcenia.
Tekst: A. Bubczyk
Zdjęcia: R. Podlewski
