Turniej piłki nożnej Orlika Międzypowiatowy turniej piłki nożnej pt. „Od Pasji Do Futbolu” odbył się w niedzielę 7 maja, na orliku przy Zespole Szkół w Łabiszynie. Organizatorami turnieju byli Uczniowski Klub Sportowy „Lider” i MLKS Noteć Łabiszyn. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: Jeziorak Żnin, Sparta Janowiec Wielkopolski, Mały Piłkarz Inowrocław i Noteć Łabiszyn. Przy pięknej słonecznej pogodzie mecze rozgrywane były systemem każda drużyna z każdą. Młodzi piłkarze wszystkich drużyn zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, rozgrywając emocjonujące, obfitujące w wiele bramek i ciekawych akcji zawody. W tych piłkarskich zmaganiach nie chodziło o wynik, tylko o dobrą zabawę, o zarażenie młodych piłkarzy (rocznik 2012 i młodsi) pasją do futbolu. Wyniki były sprawą drugorzędną, a wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny, na zakończenie, otrzymały puchary, a zawodnicy medale ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Lider” ze środków projektu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”. Nasz zespół reprezentowali: Bogusz Marcel, Kala Tymon, Kokoszka Alan, Koliński Szymon, Konwiński - Kawski Filip, Kopczyński Tomasz Krzanik Łukasz, Stanisławski Filip, Łaszewski Łukasz, Ossowski Oliwier Szafrański Maciej, Krzewina Lucjan, Zawadzki Marcel. Trener: Mateusz Gryglewicz
Aktualności
Turniej "Od Pasji Do Futbolu"
- 6
Majowe Święta
Dnia 28 kwietnia 2023r. w naszej szkole, odbył się uroczysty apel z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Z programem artystycznym o charakterze patriotycznym, wystąpili uczniowie ze Szkolnego Koła Miłośników Historii. Młodzi artyści recytowali wiersze i opowiadali historię związaną z wydarzeniami z 1791r. Nawiązali również do Dnia Flagi , przypominając zebranym o naszej tożsamości narodowej. Uświetnieniem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni:
" Witaj majowa jutrzenko", wspomagając się tekstem i melodią z ekranu multimedialnego. Na sali zapanowała patriotyczna atmosfera, która była okazją do przeprowadzenia rozmowy na temat przejawów współczesnego patriotyzmu. Kulminacyjnym momentem szkolnego wydarzenia, było zaprezentowanie uczniowskiego reportażu na temat:" Łabiszyński patriotyzm", który przygotowały uczennice z klasy 6a : Martyna Wesołowska i Maja Kliczkowska.
W filmiku wystąpiły wybrane spośród społeczności przedszkolnej, szkolnej i lokalnej osoby, które wypowiadały się w temacie: "Czym dla nich jest patriotyzm?". Ten uroczysty szkolny dzień, wprowadził nas w radosne , majowe patriotyczne święta.
Tekst: Ewa Leżoń
Zdjęcia: Mariusz Sobota
5
Wiosenne porządkowanie
22 kwietnia 2023 r. w "Światowym Dniu Ziemi", odbyło się " Wiosenne porządkowanie" obrzeży naszego miasteczka. Do corocznej lokalnej inicjatywy, czynnie włączyli się uczniowie naszej szkoły w ramach projektu " Patriotyzm na 6!
Punktem zbornym była tzw. " Szeroka Droga", gdzie pracownicy Urzędu Miejskiego zapewnili przybyłym worki i rękawiczki, zaś przy stanowisku namiotowym Nadleśnictwa Szubin, można było nabyć ulotki informacyjne związane z walorami i ochroną środowiska leśnego. Podczas wiosennego porządkowania lokalnego środowiska wśród zebranych, panowała miła i przyjazna atmosfera. Po skończonej akcji, na uczestników wydarzenia czekał ciepły i smaczny posiłek.
Ta wspólna inicjatywa, z pewnością zasłużyła na miano lokalnego " Patriotyzmu na 6!"
Tekst: Ewa Leżoń
Zdjęcia: Ewa Leżoń, Marcin Bajek16
Ekstraklasa piłki nożnej z UKS „Lider”
W sobotę 6 maja odbyła się wycieczka uczniów do Poznania na mecz ekstraklasy piłki nożnej Lech Poznań - Cracovia Kraków, w ramach oferty klubu z wielkopolski „Kibicuj z klasą”. Dla niektórych młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Uczniowski Klub Sportowy „Lider”. W imprezie wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły. Opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego p.Elżbieta Czarnecka, p.Artur Rajsner, p.Piotr Skrzeszewski i p.Marcin Kowalik. W drodze do celu odwiedzamy żnińskiego McDonalda, gdzie ładujemy baterie na cały kibicowski dzień. Po dotarciu na miejsce, wchodzimy na stadion kwadrans przed rozpoczęciem meczu i zajmujemy miejsca w sektorze na trybunie im. T. Anioły. Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 17:30. Niesamowity doping ponad 30 tysięcy kibiców poniósł drużynę gospodarzy, popularnego „Kolejorza” do efektownego zwycięstwa 3:0. Wrażenia i emocje, które towarzyszyły naszym uczniom były bardzo pozytywne. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się oprawy, jakie stworzyli kibice zasiadający na trybunach stadionu podczas meczu. Było to radośnie spędzone popołudnie i wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemne i wbrew obiegowym opiniom bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu. Po zakończeniu meczu padały pytania, kiedy odbędzie się kolejny wyjazd. Do domów uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, bo po meczu pozostały niezapomniane wspomnienia. Transport na mecz dofinansowano ze środków projektu UKS „Lider” - „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”. Marcin Kowalik Marcin Kowalik
3
Laboratorium Przyszłości
- 16
"Mam talent"
26 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja "Mam talent" dla klas I - III.
Celem imprezy było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności i zainteresowań oraz umożliwienie prezentacji pasji uczniów.
Na naszej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis swych umiejętności i talentów, takich jak: taniec, śpiew, prezentowanie sztuczek, gra na instrumentach, recytowanie i przedstawianie utworów literackich oraz układanie kostki Rubika.
Wszyscy zaprezentowali się świetnie. Atmosfera była wspaniała. Publiczność żywiołowo oklaskiwała kolejnych uczestników, doceniała ich odwagę i zaangażowanie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa!!!
Pamiętajcie, że w każdym z nas drzemie jakiś ukryty talent, trzeba go tylko odnaleźć, a potem mocno pielęgnować.
Tekst: J. Wyżykowska, A. Kolińska
Zdjęcia: nauczyciele
8
Międzyszkolny Turniej Mitologiczny
Dnia 20 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół w Lubostroniu odbył się finał VIII Międzyszkolnego Turnieju Mitologicznego z udziałem uczniów naszej szkoły: Mai Kliczkowskiej z klasy 6a i Antoniego Szymanowskiego z klasy 6c. Konkurs skierowany był dla klas V i VI szkół podstawowych z regionu Pałuk. Składał się z dwóch części: quizu multimedialnego i testu. Tematem przewodnim byli bogowie olimpijscy, świat podziemia i mit o Syzyfie. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się znajomością frazeologizmów i ikonografii pochodzących z mitologii. W turnieju wzięło udział 18 uczestników spośród, których wspaniały wynik uzyskali nasi uczniowie. Maja Kliczkowska zdobyła II miejsce i tytuł laureata , zaś Antoni Szymanowski otrzymał wyróżnienie. Gratulacje i brawa dla zwycięzców !!!
Tekst i zdjęcia : Ewa Leżoń
3
Dni dla mózgu (dzień trzeci)
Trzeci Dzień dla mózgu minął pod hasłem "Aktywny piątek". Od rana na sali gimnastycznej pani Eliza Mellem i pani Elżbieta Czarnecka prowadziły zajęcia z jogi. Oprócz tego odbyła się krótka prelekcja o znaczeniu aktywności fizycznej dla mózgu. Panowie: Marcin Kowalik, Piotr Skrzeszewski i Artur Rajsner prowadzili sztafety sprawnościowe między klasami, a także mecze piłki nożnej. Zwycięzcy otrzymali upominek ufundowany przez UKS Lider. Podczas czwartej lekcji najstarsze klasy brały udział w quizie online "Niesamowity mózg". Nasza pani pielęgniarka Janina Balcerzak od rozpoczęcia Dni dla mózgu prowadzi prelekcje w klasach 3-8 pod hasłem "Zachowanie dzieci i młodzieży a zdrowie mózgu".
Tekst: A. Kapela
Foto: Nauczyciele
18
Gminny konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki.”
Już po raz 7 odbył się w dniu 19.04.2023 konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki”, a po raz 5 zostali zaproszeni uczniowie z innych szkół naszej Gminy. Konkurs skierowany był dla uczniów z kl. I-III.
Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie utworu z podanej listy dla danej grupy wiekowej, a prezentacje recytatorskie mogły być wzbogacone o środki teatralne (ruch, gest, rekwizyty).
W konkursie wzięło udział 19 uczniów z kl. I-III, ze szkół w Łabiszynie, Nowym Dąbiu i Lubostroniu.
Komisja konkursowa w składzie: G. Błaszkiewicz, M.Buza, M.Smarul, A.Zalewska wyłoniła laureatów na 3 poziomach klas .
Klasa I
I miejsce
Toth Liliana- SP w Łabiszynie
Winiecka Agata- SP w Łabiszynie
II miejsce
Słomowicz Michał- SP w Lubostroniu
III miejsce
Grzeczka Magdalena- SP w Lubostroniu
Pozostali uczestnicy: Wirzman Wojciech, Zajdlewicz Ksawery, Błażejewski Antoni- ZS Łabiszyn
Klasa II
I miejsce
Kolińska Lena- SP w Łabiszynie
II miejsce
Czajkowska Julia- SP w Łabiszynie
III miejsce
Kurek vel Kotąluk Zuzanna- SP w Łabiszynie
Pozostali uczestnicy: Zdrojewska Zuzanna, Witkowski Marcel- SP w Nowym Dąbiu, Kiełczyńska Nikola- SP w Lubostroniu
Klasa III
I miejsce
Sinicka Zofia- SP w Łabiszynie
II miejsce
Dypolt Barbara- SP w Lubostroniu
III miejsce
Kendra Igor- SP w Nowym Dąbiu
Pozostali uczestnicy: Gołębiewska Liliana, Skarwecka Alicja- SP w Łabiszynie, Wilkowska Anna- SP w Lubostroniu
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.
Gratulujemy!!!
Tekst i zdjęcia: G. Kiliszewska, I. Kotowska, M. Sołtys, A. Duch
17
WIOSENNE WARSZTATY PRZYRODNICZE
Na początku kwietnia w Szkole Podstawowej odbyły się warsztaty ,,Dlaczego ptaki wędrują?”. Podczas warsztatów uczniowie wzbogacali wiedzę przyrodniczą na temat ptaków. Pracę w grupach poprzedziły: opowiadanie ,,Ciekawe, dlaczego ptaki wędrują?” oraz krótka prezentacja mutlimedialna. Później uczniowie przystąpili do działania-wyznaczyli lidera zespołu i rozdzielili zadania. Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o ptakach, opisywali ptaki wiosenne, odkodowywali obrazek według współrzędnych, przechodzili przez labirynt. Jednym z zadań było stworzenie takiej konstrukcji, która zamortyzuje upadek jajka z dwóch metrów. Ostanie zadanie szczególnie pokazało, jak nieograniczona jest kreatywność dzieci. Warsztaty przebiegały w radosnej i twórczej atmosferze.
Zdjęcia: nauczyciele
Tekst: Angelika Pawlicka
15
Wielkanocne mazury i piaskowe baby
Dnia 4 kwietnia 2023r uczniowie klas IIc i IIIb uczestniczyli w Kujawskich warsztatach wielkanocnych w Inowrocławiu. Tradycyjnie już zostaliśmy przywitani chlebem i solą. W dalszej części warsztatów była pogawędka o Wielkanocy na Kujawach (zwyczaje, wypieki i inne potrawy świąteczne), przygotowanie ciasta kruchego i babkowego, własnoręczne dekorowanie mazurków i babeczek, zabawy i konkursy z bakaliami, degustacja i biesiadowanie przy wielkanocnym stole oraz uroczyste wręczenie dyplomów zdobnika przez Mistrza cukiernictwa. Warsztaty sprawiły uczniom wiele radości.
Tekst i zdjęcia: V. Dąbrowicz i A. Duch
14
Przedstawienie "Już Wielkanoc"
W przedszkolu nadal panuje świąteczny klimat 🐇🐣 Grupa Pszczółki zaprezentowała całej społeczności przedszkolnej przedstawienie pt. „Już Wielkanoc”. Przedszkolaki zaśpiewały, zatańczyły oraz zagrały na dzwonkach 🥰 Tego samego dnia Pszczółki wystąpiły również dla swoich rodziców. Zapraszamy na krótką relacje z tego wydarzenia 📷
Tekst A.Klonowska
Gminny konkurs "EKO OZDOBA WIELKANOCNA"
Gminny konkurs „EKO ozdoba Wielkanocna” rozwiązany! 🐣🐇🥳
Do Przedszkola Miejskiego w Łabiszynie spłynęły aż 84 prace, nie tylko z przedszkola w Łabiszynie ale również z Nowego Dąbia oraz Lubostronia. Komisja w składzie: wicedyrektor Aleksandra Drabik-Łukaszyk, Albin Łakomy oraz Anna Jabłońska wybrała 13 prac, którym przyznano wyróżnienia oraz miejsca od I do III. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
WYRÓŻNIENIE
Marta Królak
grupa „Tygryski”
Zespół Szkół w Łabiszynie
WYRÓŻNIENIE
Marcelina Pogorzały
grupa „Pszczółki”
Zespół Szkół w ŁabiszynieI MIEJSCE
Lilianna Wojnowska
grupa „Krasnale”
Zespół Szkół w Łabiszynie
I MIEJSCE
Igor Filanowski
grupa Tygryski
Zespół Szkół w ŁabiszynieII MIEJSCE
Stefan Kalinowski
grupa „Żuczki’
Zespół Szkół w Łabiszynie
II MIEJSCE
Amelia Smolak
grupa „Tygryski”
Zespół Szkół w Łabiszynie
II MIEJSCE
Lena Kiełczyńska
grupa „Tygryski”
Zespół Szkół w Lubostroniu
II MIEJSCE
Lena Ulandowska
grupa „Kubusie”
Zespół Szkół w Lubostroniu
III MIEJSCE
Laura Jakubowska
grupa „Krasnale”
Zespół Szkół w Łabiszynie
III MIEJSCE
Jakub Kala
grupa „Tygryski”
Zespół Szkół Łabiszynie
III MIEJSCE
Aleksander Okrutnik
grupa „Pszczółki”
Zespół Szkół w Łabiszynie
III MIEJSCE
Nikodem Ratkowski
grupa „Żuczki”
Zespół Szkół w Łabiszynie
III MIEJSCE
Adrian Ratkowski
grupa „Pszczółki”
Zespół Szkół w ŁabiszyniePozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy!!! 🥳
Tekst I zdjęcia A.Klonowska
7
Dni dla mózgu (dzień drugi)
Dzisiaj nasza szkoła brała udział w drugim Dniu dla mózgu, który był pod hasłem "Dietetyczny czwartek". Reprezentacje klas przygotowały zdrowe potrawy na konkurs "Koszyk zdrowych dań dla mózgu". Na talerzach pojawiły się rozmaite dania, które uczniowie zanosili do stołówki. Następnie zostały one ocenione przez komisję, w której skład wchodziła pani dyrektor Krystyna Poremska, pani Janina Balcerzak i pani Gizela Kaźmierczak. Wszystkie dania wzięły udział w kiermaszu, z którego zebrane środki zostaną przeznaczone na dary dla potrzebujących. Oprócz tego na holu można było podziwiać prace plastyczne, które były wykonane wczoraj. W międzyczasie pan Przemysław Golec przeprowadził konkurs ortograficzno-logiczny, w którym brały udział reprezentacje klas. Natomiast pani Joanna Rajsner poprowadziła bajkoterapię dla klas trzecich.
Tekst: Aleksandra Kapela
Foto: Nauczyciele
15
Dni dla mózgu
Dnia 12 kwietnia 2023 roku odbył się pierwszy z trzech Dni dla mózgu, które są organizowane w naszej szkole. Klasy brały udział w konkursie plastycznym, w którym miały do wykonania plakat dotyczący mózgu i jego prawidłowego funkcjonowania. Reprezentacje klas uczestniczyły w turnieju gier planszowych, które sprawdzały umiejętność logicznego myślenia i szybkość. Konkursy przeprowadziły panie: Janina Balcerzak, Gizela Kaźmierczak i Aleksandra Kapela. Oprócz tego klasy siódme miały spotkanie z dietetykiem, panią Laurą Mętel oraz relaksację-wizualizację z paniami: Iwoną Hałas, Sylwią Kubisiak i Marią Dworacką. Podczas przerw uczniowie mogli usłyszeć muzykę relaksacyjną.
19
Szkolny konkurs plastyczno-techniczny "Guzikowy zawrót głowy"
Dnia 04.04.2023r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny "Guzikowy zawrót głowy", który był skierowany dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Łabiszynie. Jego celem było rozwijanie zdolności manualnych i twórczej wyobraźni dzieci, wyrabianie nawyków kulturalnego współzawodnictwa oraz wzmacnianie więzi z rodziną poprzez wspólne tworzenie pracy plastyczno-technicznej. W konkursie wzięło udział 34 uczniów. Stworzyli oni niezwykłe guzikowe prace, pełne pomysłów i ekspresji twórczej. Każda była oryginalna i niepowtarzalna. Wyłoniono następujących laureatów:
I MIEJSCE:
1. Waleria Lewicka 2b
2. Zofia Sinicka 3b
3. Szymon Mucha 2a
4. Inga Hyjek 2b
II MIEJSCE:
1. Adam Czubala 2a
2. Agata Derdowska 3b
3. Marianna Chróśniak 3c
4. Maja Brzykcy 1c
5. Tymoteusz Raczyński 1a
III MIEJSCE:
1. Wiktoria Baran 2b
2. Wiktoria Bembenek 3b
3. Lena Świder 1b
4. Mikołaj Mulewski 1c
5. Maja Mulewska 3b
6. Iga Wąsikowska 2b
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.
Tekst i zdjęcia: J. Wyżykowska, A. Kolińska, V. Dąbrowicz.
12
Dzień Świętego Patryka St. Patrick’s Day
17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Dzieciom zostały zaprezentowane wszystkie symbole związane z tym świętem, zapoznali się z legendą, omówiliśmy historię świętego Patryka oraz jak wyglądają obchody tego dnia na całym świecie. Uczniowie również chętnie wzięli udział w grach i zabawach oraz wykonywali ćwiczenia na platformie Wordwall: ”Patrykowe” Memory, Matching, Quiz Show oraz Spin and Say.
Dziękuję Wszystkim za wspólną zabawę i zapraszam za rok:)
Tekst & video: A. Kosowska - Urbaniak
Przedszkolny konkurs recytatorski
Dnia 20.03.2023 roku w Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Wiosna w poezji dziecięcej”.
Głównym celem konkursu było zachęcenie do wspólnego czytania z dzieckiem poezji dla dzieci oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich.
Uczestników oceniano w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki.W grupie 3-4 latków:
I miejsce :
Maria Myślińska – Krasnale
Lilianna Wojnowska – Krasnale
Laura Dąbkowska – Motylki
Maria Pleśniak – MotylkiW grupie wiekowej 5-6 latki:
I miejsce:
Lena Nawrocka – Pszczółki
Zofia Domańska – Sówki
Iga Beger – Sówki
Aleksandra Czajkowska – Kubusie
Marta Królak – Tygryski
Marcelina Śmigiel – Tygryski
Hanna Hodana – Tygryski
Oliwier Kostecki – Żuczki
Franciszek Jarolewski – ŻuczkiII miejsce:
Alicja Albin – Żabki
Aleksandra Nobis –Pszczółki
Kinga Wełnicka –Tygryski
Fryderyk Cieśla – Tygryski
Stefan Kalinowski – Żuczki
Stanisław Dolata – Żuczki
Hanna Muller – ŻuczkiIII miejsce:
Antonina Dudkiewicz – Żabki
Ignacy Piasecki – Pszczółki
Sebastian Rembisz – Sówki
Julia Flicińska – Żuczki
Antonina Pleśniak – Żuczki
Julia Pinkowska – Żuczki2
Spotkanie z Mikołajem Kopernikiem
Rok 2023 ogłoszono Rokiem Mikołaja Kopernika, który aktualnie obchodziłby swoje 550. urodziny Jubileusz sławnego torunianina celebrują również nasi uczniowie, przedstawiciele klas ósmych i siódmych wzięli udział w wykładzie „O obrotach sfer niebieskich: od Mikołaja Kopernika przez solarygrafię po Edytę Stein”. Spotkanie poprowadził dr Maciej Napiórkowski z Czeskiej Akademii Nauk. Uczniowie dowiedzieli się wielu istotnych informacji o Układzie Słonecznym, w tym tego na czym polega solarygrafia i czym zajmowała się Edyta Stein. Na koniec uczestnicy mogli obejrzeć wystawę zdjęć Wrocławia wykonanych za pomocą aparatów wykorzystywanych przez astronomów. Fizyka i astronomia fascynują również naszych uczniów.
6
Marzec 2023- Laboratorium Przyszłości
Marzec w projekcie Laboratorium Przyszłości upłynął pod znakiem wytężonej pracy w tematyce wiosennej i świątecznej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.
17
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie