• Laboratorium Przyszłości

• Za nami drugi miesiąc działań  w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości”. Po dokładnym zapoznaniu się ze sprzętem oraz oprogramowaniem prace ruszyły pełną parą. Drukarki 3D drukują pełną parą. Sam proces wydruku jest bez obsługowy ale czasochłonny. W związku z tym większość wydruków odbywa się po zajęciach. Najdłuższy dotychczasowy wydruk trwał ponad 15 godzin. W ramach projektu Nasza szkoła pozyskała 2 drukarki: Omni 200 3D oraz FlashForge Adventuurer 4. Przygotowanie projektu druku 3D odbywa się za pośrednictwem aplikacji Tinkercad. Uczniowie mają okazję zaprojektować swój obiekt, który po zajęciach zostanie wydrukowany. Do tej pory były to min. Breloki do kluczy, plastikowe monety do wózków sklepowych, plastikowa biżuteria, podkładka pod myszkę czy pudełko z pokrywką. Dzięki tej aplikacji uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną oraz poznają podstawowe zagadnienia dotyczące geometrii i stereometrii.

• Kampania społeczna "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE "

• W piątek, 28 października dzieci z grupy "Sówki " i " Biedronki " wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w ramach kampanii społecznej " JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE ". Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się w towarzystwie osoby niewidomej. Dzieci za pomocą innych zmysłów rozpoznawały różne przedmioty oraz poznały przedmioty z których na codzień korzystają osoby niewidome. Dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Tekst i zdjęcia M. Zajdlewicz

• Światowy Dzień Kanapki

• Kromka chleba, pół bułeczki,
            będą pyszne kanapeczki!
            Świeże masło i pachnące –
            wyląduje dziś na kromce!
            Na masełko – plaster szynki –
            a na szynkę – ser wędruje:
            żółty, w dziurkach się lubuje!
            Pomidorek ser przykrywa
            i rzodkiewki zaraz wzywa!
            3 listopada obchodzimy Światowy Dzień Kanapki. Z tej okazji w grupie Pszczółki odbyło się wyjątkowe śniadanie. Mama Alicji p. Karolina Trela przywiozła do przedszkola jeszcze ciepły, upieczony przez siebie chleb. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Własnoręcznie wykonane kanapki smakowały znikały z talerzy w mgnieniu oka, nawet największe niejadki zjadły swoje śniadanie z apetytem.

tekst i zdjęcia M.Merecka