• Uzależnienia behawioralne

• W ramach projektu „Uzależnienia behawioralne? – Nie potrzebuję!” Fundacja ETOH wydała bezpłatne materiały edukacyjno-profilaktyczne w wersji pdf zarówno dla dzieci,  młodzieży, jak i ich rodziców.

Publikacje zostały opracowane w atrakcyjnej formie pod względem merytorycznym, językowym i graficznym. Dzięki zawartym ćwiczeniom broszury stanowią przydatne narzędzie do interaktywnej pracy. Powyższe publikacje mogą stanowić zarówno skarbnicę wiedzy do samodzielnego studiowania przez dzieci oraz ich rodziców.

Publikacje dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

Opracowanie – Kinga Kaczmarek oraz Karolina Van Laere

W materiałach znajdują się informacje na temat uzależnień behawioralnych, ich skutków i konsekwencji oraz czynników chroniących. Dzieci dowiedzą się z nich, na co zwracać uwagę, gdzie szukać pomocy, jak postępować w przypadku, kiedy zaobserwuje u siebie niepokojące sygnały. Istotną częścią materiałów są ćwiczenia do samodzielnego wykonania, rozwijające umiejętności psychospołeczne. W ramach projektu wydano następujące publikacje dla dzieci do bezpłatnego pobrania:

• „Nałogowy hazard. Kompendium wiedzy dla uczniów szkół podstawowych” POBIERZ
          • „Nadużywanie komputera i Internetu. Kompendium wiedzy dla uczniów szkół podstawowych” POBIERZ
          • „Uzależnienia behawioralne. Kompendium wiedzy dla uczniów szkół podstawowych" POBIERZ

Publikacje dla rodziców

Opracowanie – Janina Węgrzecka-Giluń

W broszurach dla rodziców poza merytorycznymi informacjami na temat specyfiki uzależnień behawioralnych, ich przyczyn, skutków oraz sposobów diagnozowania trudności, znajdują się wskazówki dotyczące pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia uzależnieniem oraz podejmowania skutecznej interwencji. W ramach projektu wydano następujące publikacje do bezpłatnego pobrania:

• „Uzależnienia behawioralne. Rodzaje oraz skala zjawiska, sygnały ostrzegawcze i skutki. Kompendium wiedzy dla Rodziców” POBIERZ
          • „Uzależnienia behawioralne. Przyczyny uzależnień, sposoby zaradcze i pomoc. Kompendium wiedzy dla Rodziców” POBIERZ

Zapraszamy Państwa oraz dzieci do zapoznania się z powyższymi publikacjami.

Pedagodzy: V. Hłond i B. Słowikowska